Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 23.10. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 22 Październik 2016 08:04

XXX       NIEDZIELA      ZWYKŁA      23.  X.    2016

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. Jana Pawła II nr 15. Nadal ich  prosimy o opiekę  naszą  świątynią.

Dzisiaj  przez  cały  dzień  odbywa  się  prywatna  adoracja   Najświętszego  Sakramentu  w  kaplicy  św.  Barbary.  Zakończenie  adoracji  o  godz.  18.00.

We  wtorek  - w  naszej  diecezji  wspomnienie  św. Jana Pawła  II.

W piątek -  święto  Świętych   Apostołów  Szymona  i  Judy  Tadeusza.  Podczas Mszy  świętej  wieczorowej  będziemy  się  modlić  w  intencji ks. Tadeusza.

W  sobotę -  29. X.  z  racji  kończącego  się  roku  miłosierdzia  nasza  parafia  organizuje  pielgrzymkę  do  Kalwarii  Zebrzydowskiej  i  do  Sanktuarium   Bożego  Miłosierdzia  w   Łagiewnikach.  Pielgrzymi   przywiozą  obraz  Miłosierdzia  Bożego,  który  zostanie  poświęcony w Łagiewnikach  i  przeznaczony  jest dla  naszej  parafii. Zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce.  Zapisy    w  zakrystii. Wyjazd  pielgrzymów w sobotę  o  godz.  4.30  z  parkingu  przy  naszym  kościele.

W  tym  roku,  tak  jak  rok  temu,  planujemy  odbyć  „procesję  świętych”.  Odbędzie  się  ona  31.X. – w poniedziałek -  W  tym  dniu   nabożeństwo „różańcowe”  odbędzie  się  wyjątkowo  o  godz.  17.30.  Po  nabożeństwie  dzieci  i  młodzież  przybrane  w  stroje  świętych  poprowadzą  procesję wokół  kościoła.

Dzisiaj rozpoczęcie  Tygodnia  Misyjnego.  Ofiary  zbierane  na tace  są  przeznaczone   na  misje.

Kartki  z  wypominkami  zmarłych  można  już  składać  w  zakrystii.  Prosimy, aby  na  kartkach  zaznaczać  ulicę,  aby  w  wyznaczonych  dniach  listopada  modlić  się  za  wymienionych  zmarłych.

Spotkanie   Grupy  Wsparcia  dla  żyjących  z  osobami  nadużywającymi  alkohol  odbywają  się  w  każdy  piątek o godz. 19.00.

Zachęcamy  do  czytania  prasy  religijnej.  W  zakrystii  są do  nabycia  znane  nam  czasopisma. Jest  kolejny  miesięcznik  dla  dzieci   „Mały  gość  niedzielny” oraz   nasze  pismo  „Róża  w rodzinie”.

Zachęcamy także do  korzystania z naszej  biblioteki  parafialnej.   Biblioteka  czynna  jest w każdą  niedzielę  od  godz. 11.00  do  13.30. W  naszej  bibliotece  jest  wystawa  obrazów  naszej  parafianki – pani  Stefanii  Wójcik.

Dziękujemy  za  bezimienną  ofiarę  100.- zł. na  potrzeby  parafii.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości