Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 23.10. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Wtorek, 01 Listopad 2016 04:38

XXXI       NIEDZIELA      ZWYKŁA      30.  X.    2016

 

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. Jana Pawła II nr 15. Nadal ich  prosimy o opiekę  naszą  świątynią.

Dzisiaj   wspólne  nabożeństwo   do  Bożego  Miłosierdzia  o godz.  15.00.

W  tym  roku,  tak  jak  rok  temu,  planujemy  odbyć  „procesję  świętych”.  Odbędzie  się  ona  31.X. – w  poniedziałek -  W  tym  dniu   nabożeństwo „różańcowe”  odbędzie  się  wyjątkowo  o  godz.  17.30.  Po  nabożeństwie  dzieci  i  młodzież  przybrane  w  stroje  świętych  poprowadzą  procesję wokół  kościoła.

We  wtorek   Uroczystość  Wszystkich  Świętych. W naszej parafii  Msze  święte w tych  godzinach  jak  w każdą  niedzielę.  Na  cmentarzu  modlitwy  za  zamarłych i Msza  święta   o  godz.  14.00.  W  środę  w  „Dzień  Zaduszny”  procesję  i Mszę  świętą na cmentarzu  o  godz.  12.00  poprowadzi  nasza  parafia.

Wierni, którzy są w stanie łaski uświęcającej,  uczestniczą  we  Mszy  św., przyjmują  Komunię  świętą, odmówią  „Wierzę  w  Boga”, „Ojcze  nasz”  i  „Zdrowaś  Maryjo”   w intencjach  Ojca  świętego  od  pierwszego  do  ósmego  listopada  mogą  uzyskać  odpust  zupełny  dla  dusz  w czyśćcu  cierpiących.  W  innych  dniach  można  zyskać odpust  częściowy.

Drugiego  listopada  rocznica  śmierci  Sługi Bożego – ks. Bpa Piotra  Gołębiowskiego, który  był  pasterzem  diecezji  sandomierskiej.

Przez  cały  miesiąc  listopad  o  godz.  18.00  będziemy   modlić  się za zmarłych.  Na  tablicach  ogłoszeń podajemy  kiedy  będą  odczytywane kartki z poszczególnych  ulic.

Kartki  z  wypominkami  zmarłych  można  już  składać  w  zakrystii.  Prosimy, aby  na  kartkach  zaznaczać  ulicę,  aby  w  wyznaczonych  dniach  listopada  modlić  się  za  wymienionych  zmarłych.

W  przyszłą  niedzielę  -  6. XI.  przybędzie  do  nas  znany  nam  ksiądz  Czajka  -  misjonarz  pracujący  na  Ukrainie. Będzie  głosił  kazania  i  będzie  możliwość  złożenia  ofiar  do  puszek dla jego parafii.

W  niedzielę   6. XI. Spotkanie  Rodzin  Różańcowych  naszej  parafii  bezpośrednio  po  Mszy  św. o godz.  12.00.

W  tym  tygodniu  pierwszy  czwartek,  piątek  i  pierwsza  sobota  miesiąca.  Adoracja w czwartek  i  piątek  od  godz.  17.00,  w  sobotę  po  Mszy  świętej   wieczorowej    nabożeństwo  Maryjne  z  procesją  światła  o  godz.  20.00.  Podczas  tego  nabożeństwa  podejmujemy  cykl  rozważań  na temat objawień  fatimskich.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwie. W piątek dodatkowa Msza św.  o godz.  16.00.

Zachęcamy także do  korzystania z naszej  biblioteki  parafialnej.   Biblioteka  czynna  jest w każdą  niedzielę  od  godz. 11.00  do  13.30. W  naszej  bibliotece  jest  wystawa  obrazów  naszej  parafianki – pani  Stefanii  Wójcik.

Dziękujemy  za  bezimienne  ofiary na  potrzeby  parafii:

500.-,  300.-,  150.-  i  dwie  ofiary  po  100.- zł.

Dziękujemy  także  za  ofiary, które  przeznaczane  są   na   pokrycie  kosztów   związanych  z   zakupem  Obrazu  Miłosierdzia  Bożego.   Ofiary  można  nadal  jeszcze  składać.  Wczoraj  obraz  ten  był  wystawiony  do  publicznej  czci  podczas  Koronki  do  Bożego  Miłosierdzia  w  Sanktuarium  w Łagiewnikach  i  po  Mszy  świętej  został  poświęcony  przez  Kustosza  Sanktuarium.

Organizowany  jest  wyjazd  do Krakowa  na  zakończenie  Roku  Miłosierdzia.  Zapisy  przyjmujemy  w zakrystii.  Dokładne  informacje  podamy  tydzień  przed  wyjazdem  pielgrzymki.

Policja  naszego  miasta  ponawia  ostrzeżenie   przez  oszustami,  którzy  podają  się  za  bliskich  członków  rodziny  i  wyłudzają  pieniądze  przeważnie  od  ludzi  starszych.

Dzisiaj   o  godz.  3.50 zmarł  ks. Józef  Struski. W  ostatnim  tygodniu  pożegnaliśmy  także ś.p.  pana  Hipolita  Łukasika.  Wspólnie  polećmy  go  w   naszej  modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości