Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 6. XI. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 05 Listopad 2016 04:45

XXXII       NIEDZIELA      ZWYKŁA      6.  XI.    2016

 

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. Jana Pawła II nr 15. Nadal ich  prosimy o opiekę  naszą  świątynią.

Dzisiaj gościmy  w naszej  parafii  księdza  Czajkę  -  misjonarza  pracującego   na  Ukrainie.  Głosi   kazania  i  jest   możliwość  złożenia  ofiar dla   Misjonarza.

W  tym  tygodniu  w  poniedziałek  adoracja  Najświętszego  Sakramentu  od  godz.  17.00, od  18.00  modlitwy  za  zmarłych  i  po Mszy  św. spotkanie Wspólnoty  św. Ojca  Pio  połączone  z katechezą  na temat  liturgii    Mszy  św.

W  środę  Święto  Rocznicy  Poświęcenia  Bazyliki Laterańskiej,

W  czwartek  -  wspomnienie  św.  Leona   Wielkiego, papieża.

W  piątek  we  wspomnienie  św.  Marcina  Narodowe  Święto  Niepodległości.  Porządek  Mszy  świętych  jak  w niedzielę.  W  Sanktuarium  uroczysta  Msza  św.  w  intencji  ojczyzny  o  godz.  9.00.   Droga  Krzyżowa  w  tym  roku  rozpoczyna  się  z  parafii   św.  Jana  Chrzciciela.  Wyjście  z  sanktuarium  o  godz.  17.00.

Schola  dziecięca  ma   swoje  spotkania w każdy  piątek  o  godz.  16.00.

W  sobotę  wspomnienie  św.  Jozafata, biskupa  i męczennika.

W  sobotę  w  naszej  kaplicy  św.  Barbary o  godz.  17.00   Teatr  Sakralno-Dramatyczny   im  św.  Jana Pawła  II  zaprasza  na  niezwykły  spektakl „ Bóg, Kościół,   Ojczyzna  i  dusza  narodu  polskiego”.

W  zakrystii  są   do  nabycia  kolejne  numery  czasopism.  Dla  dzieci   jest  pismo  „Promyczek  Dobra”. Zachęcamy do   korzystania z naszej  biblioteki  parafialnej.   Biblioteka  czynna  jest w każdą  niedzielę  od  godz. 11.00  do  13.30. W  naszej  bibliotece  jest  wystawa  obrazów  pani  Stefanii  Wójcik.

Dziękujemy  także  za  ofiary, które  przeznaczane  są   na   pokrycie  kosztów   związanych  z   zakupem  Obrazu  Miłosierdzia  Bożego.   Ofiary  można  nadal  jeszcze  składać.   Składamy  bardzo  serdeczne  podziękowania  siedmiu  panom,  którzy  przed  „Uroczystością Wszystkich  Świętych”  do  późnych  godzin wieczornych  pracowali  w kościle,  aby  umieścić  obrazy  w  prezbiterium i w kaplicy  św.  Barbary.

Organizowany  jest  wyjazd  do Krakowa  na  zakończenie  Roku  Miłosierdzia.  Zapisy  przyjmujemy  w zakrystii.  Dokładne  informacje  podamy  tydzień  przed  wyjazdem  pielgrzymki.

Policja  naszego  miasta  ponawia  ostrzeżenie   przez  oszustami,  którzy  podają  się  za  bliskich  członków  rodziny  i  wyłudzają  pieniądze  przeważnie  od  ludzi  starszych. Szczegółowy  komunikat  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń.

W  przyszłą  niedzielę  Dzień  Solidarności  z  Kościołem  prześladowanym  i  zbiórka  do  puszek  na  organizację  „Kościół  w   potrzebie”.

Dyrekcja  Zespołu  Szkół  technicznych  zaprasza   mieszkańców  Janowa  i  okolic   do  czynnego  udziału  w akcji  oddawania  krwi.  Taka  możliwość  będzie   9 listopada (w  najbliższą  środę)  w  godzinach  od  9.00  do  14.00.   Akcję  organizuje  Regionalne  Centrum  Krwiodawstwa  i  Krwiolecznictwa  z  Lublina.

Wczoraj  pożegnaliśmy  pana  Krzysztofa  Kotułę. Polećmy go w ,modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości