Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 13. XI.. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 11 Listopad 2016 10:42

XXXIII       NIEDZIELA      ZWYKŁA      13.  XI.    2016

 

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. Jana Pawła II nr 15. W  tym  tygodniu  prosimy o opiekę  naszą  świątynią  parafian  z  ul. Jana Pawła  II   nr  17.

W  poniedziałek  spotkanie  Rodziców  modlących  się  za  dzieci  o  godz. 19.00

W   piątek  zapraszamy  młodzież  po  Mszy  św. wieczorowej  na  adorację. Spotkanie  młodzieży  jest  bardzo  ważne,  bo  w  tym  dniu  przypada  wspomnienie  bł.  Karoliny  Kózkówny,   patronki  młodzieży.

W  przyszłą   niedzielę   uroczystość Jezusa Chrystusa Króla  Wszechświata. W  Krakowie  w  wigilię  tego  święta – w sobotę  19. listopada  -  odbędzie  się  „Uroczysty  Jubileuszowy  Akt   Przyjęcia  Jezusa  za   Króla  i    Pana”.

Natomiast  w  niedzielę   w  każdej  parafii  podczas  Mszy  świętych  wszyscy  odmówimy    akt  zawierzenia   się  Jezusowi  Chrystusowi  Królowi   Świata.

Codzienne   bezpośrednio  po  Mszy  świętej  wieczorowej  odmawiamy  „Nowennę  przed  Jubileuszowym   Aktem  Przyjęcia  Jezusa  Chrystusa  za  Króla  i  Pana”.

W  środę  -  wspomnienie   N.M.P.  Ostrobramskiej,  Matki  Miłosierdzia.

W  czwartek  -  wspomnienie  św.  Elżbiety  Węgierskiej.

W sobotę wspomnienie   bł.  Salomei  dziewicy.

W  zakrystii  są   do  nabycia  kolejne  numery  czasopism.  Dla  dzieci   jest  pismo  „Promyczek  Dobra”. Zachęcamy do   korzystania z naszej  biblioteki  parafialnej.   Biblioteka  czynna  jest w każdą  niedzielę  od  godz. 11.00  do  13.30. W  naszej  bibliotece  jest  wystawa  obrazów  pani  Stefanii  Wójcik.

Organizowany  jest  wyjazd  do Krakowa  na  zakończenie  Roku  Miłosierdzia  oraz  na  Uroczysty  akt  przyjęcia  Pana  Jezusa  za Króla  i  Pana.   Zapisy  przyjmujemy  w zakrystii.  Wyjazd  pielgrzymki  w  sobotę  o  godz.  4.00.

Dzisiaj   Dzień  Solidarności  z  Kościołem  prześladowanym  i  zbiórka  do  puszek  na  organizację  „Kościół  w   potrzebie”.

Dzisiejsze  ofiary  zbierane  na tace  oraz  ofiary  z  przyszłej  niedzieli przeznaczone  są na    pokrycie  kosztów  związanych   z   utrzymaniem  porządku  na  cmentarzu.

Dziękujemy  za  Ofiarę  200.- zł  od  pani Marii  oraz   bezimienną  ofiarę  100.- zł.  na  potrzeby  parafii. Dziękujemy za ofiary    bezimienne   złożone   na  obraz  Miłosierdzia  Bożego.

W  dniach  15, 16.17 listopada (  wtorek – środa – czwartek)  w  parafii  św. Jana Chrzciciela  będzie  wydawana  żywność  z   Banku  Żywności. We  wtorek  i  czwartek  od  godz.  10.00  do  14.00  a  w  środę  od  godz.  12.00  do  16.00.  Szczegółowe   informacje  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń  w  kościele.

W  minionym  tygodniu  pożegnaliśmy  Annę  Prymas,  Krzysztofa  Kotułę  i  Andrzeja  Brońka.  Pomódlmy  się  wspólnie  w  ich  intencji.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości