Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 4. XII. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 02 Grudzień 2016 12:02

DRUGA   NIEDZIELA  ADWENTU  -  4.   XII.  2016.

Dzisiaj  w  naszej  parafii  odpust  ku  czci  św.  Barbary. Uroczysta  suma  o  godz.  12.00.

 

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. Jana Pawła II nr 17.  Nadal  ich   prosimy o opiekę  naszą  świątynią.

 

Przez  cały  Adwent  Msza  św.  „Roraty”  w  dni  powszednie  o  godz.  6.15. Zachęcamy  do  licznego  udziału  w  „Roratach”.  Prosimy aby na  Mszę  św. roratnią  przynosić    lampiony.

 

W  tym  tygodniu adoracja  Najświętszego  Sakramentu  w  poniedziałek  od  godz.  18.00. Po  Mszy  świętej  wieczorowej  spotkanie  Wspólnoty  św. Ojca  Pio  i katecheza dla dorosłych.

W  środę   w  naszej  parafii  będzie  rejonowe  spotkanie  Wspólnoty  „Legion  Maryi”.  Uroczysta  Msza  św.  o  godz.  16.30.  Wszystkich  serdecznie  zapraszamy.

W  czwartek  Uroczystość  Niepokalanego  Poczęcia  N.M.P.  Porządek  Mszy  św.  jak  w niedzielę.  Podczas  Mszy  św.  o  godz.  18.30  poświęcenie  medalików    dla    dzieci,  które  w  tym  roku  szkolnym  mają  przyjąć  Pierwszą  Komunię  świętą. Zapraszamy  na  to  spotkanie  rodziców,  babcie,  dziadków  i  chrzestnych  tych  dzieci.

Radni  naszej  parafii    roznoszą   opłatki    świąteczne.  Przyjęcie  opłatków   dla  swojej  rodziny  jest  wyrazem  naszej  łączności  z  parafią.

Świece  „Caritas”  jako  Dzieło  Pomocy  Dzieciom są  do  nabycia  w  zakrystii.

Osoby,  które  chcą  zrobić prezent  gwiazdkowy  w  okresie  Bożego  Narodzenia  dla  bardziej  potrzebującego  anonimowego  dziecka  naszej  parafii  proszeni  są o wzięcie  ze  stojącej  choinki  serduszka. Na  serduszku  są  podane  szczegółowe  informacje.   Paczki  należy  przynieść  23  grudnia  na  Mszę  św.  18.30.

Katolickie  Stowarzyszenia  Młodzieży  naszej  Parafii  rozprowadza  kartki  świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony  jest  dla  duszpasterstwa  młodzieży.   Kartki  można  nabywać  także  codziennie  w   zakrystii  naszego  kościoła.

W  zakrystii  są   do  nabycia  kolejne  numery  czasopism.  Dla  dzieci   jest  pismo  „Mały  Gość  niedzielny”. „ Promyczek  dobra”. Zachęcamy do   korzystania z naszej  biblioteki  parafialnej.   Biblioteka  czynna  jest w każdą  niedzielę  od  godz. 11.00  do  13.30.

Dzisiaj  -   w  niedzielę  -  4. XII.  o  godz.  17.00  odbędzie  się  spotkanie  wszystkich,  którzy  chcą  wziąć  udział  w  pielgrzymce  do  Włoch  w  sierpniu  2017.  Wszystkich  serdecznie  zapraszamy  do  Domu  Parafialnego.

Dziękujemy  za  złożoną ofiarę   150.-  zł. od  Kola  Żywego  Różańca   „Niepokalanego  Poczęcia „  z  Przyborowia.

Dzisiaj Dzień  modlitw  i  pomocy  materialnej  Kościołowi  za  Wschodzie.

We  wszystkich   parafiach  zbiórka  ofiar  do  puszek.

Zebranie  Parafialnych  Kół  Żywego  Różańca  odbędzie  się  wyjątkowo   w  drugą  niedzielę  miesiąca  po  Mszy  św.  O  godz.  12.00.

Nasi   ministranci  grający  w  zespole  piłkarskim  i  osiągający  poważne  rezultaty  będą  w  przyszłą  niedzielę  rozprowadzać  domowe  ciasta.  Pragną  w ten  sposób  uzyskać   finansowe  wsparcie  dla   zespołu  piłkarskiego.  Z  góry  dziękują  za  okazaną  życzliwość  i   wszelką   pomocv. wsparcie.

W ubiegłym  tygodniu   pożegnaliśmy  panów  ś.p. Aleksandra  Szabata  i    Adama  Krzosa.    Pomódlmy  się  w ich   intencji.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości