Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 18. XII.. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 16 Grudzień 2016 08:06

CZWARTA   NIEDZIELA  ADWENTU  -  18.   XII.  2016.

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. 8 Września  nr  4.   W  tym   tygodniu  nadal  ich  prosimy   o opiekę  naszą  świątynią.

Codziennie   Nowenna  przed uroczystością Narodzenia  Pańskiego o godz.  18.00.    W  parafii  św. Jana  Chrzciciela  odbywają  się  adwentowe   rekolekcje.   Spowiedź  przedświąteczna  w  Sanktuarium  we  wtorek,  a  w  naszej  parafii   w  środę  od  godz.  9.00  do  12.00  oraz  od  godz.  15.30    do  18.30.  Dodatkowa  Msza  św.   w  dniu  spowiedzi  świętej    w naszej  parafii  o  godz.  10.00.

Odwiedziny  chorych   w naszej  parafii  w  środę  od  godz.  9.00  do  14.00.

Prosimy  zgłaszać  adresy   chorych   w  zakrystii.

Całodzienna   adoracja  w  23-cim  dniu  miesiąca  przypada  w piątek.  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w  kaplicy  św.  Barbary  od   7.00  do   18.00.

Osoby,  które  przygotowały   prezent  gwiazdkowy  w  okresie  Bożego  Narodzenia  dla  bardziej  potrzebującego  anonimowego  dziecka  naszej  parafii  proszeni  są  aby   przynieść  przygotowane  paczki  dla   anonimowych  dzieci  w  dniu   23  grudnia  na  Mszę  św.  18.30.  Pragniemy  serdecznie  podziękować  wszystkim,  którzy  wybrali  tę  formę  pomocy   potrzebującym  dzieciom.

W  zakrystii  są   do  nabycia  kolejne  numery  czasopism.  Dla  dzieci   jest  kolejny   numer  pisma  „Mały  Gość  niedzielny”.

Świece  świąteczne „Caritas”  są  do  nabycia   w  zakrystii.

Dziękujemy  za     ofiarę   150.-  zł. od  K. Ż. R.   z  Zofianki  Górnej.  Msza  św.  w intencji Tej  Wspólnoty  Różańcowej  odbędzie  się   12 marca  o  godz,  12.00

Serdeczne  podziękowanie  składamy  radnym  za  roznoszenie  opłatków  świątecznych  do  naszych  rodzin.  Dziękujemy  za  składane  ofiary  z  racji  przyjmowanych  opłatków.  Ofiary  przeznaczamy  na  potrzeby  naszej  świątyni.

W  sobotę  Wigilia  Bożego  Narodzenia.  W  tym  dniu  nie  ma  Mszy  świetej o godz.  18.30. Pamiętajmy,  aby  wieczerza  wigilijna była  połączona  z  przeczytaniem  Ewangelii    i  wspólną  modlitwą.  Na  zakończenie  Wigilii  Nowenna  do  Dzieciątka  Jezus  o  godz.  23.30  i o  północy  Msza  św. „Pasterka”.

Ofiary   z  tacy  zebrane  podczas  „Pasterki”  przeznaczone  są  na  Diecezjalny  „Fundusz  Obrony  Życia”.

Burmistrz  Janowa  Lubelskiego  oraz  Starosta  Janowski  serdecznie  zapraszają  ma  Janowską  Wigilię,  która   odbędzie  się  18  grudnia  (niedziela)  o  godz.  13.15  na  Rynku  Starego  Miasta. W  programie  jest  dzielenie  się  opłatkiem,  przekazanie  betlejemskiego  światła  oraz  poczęstunek  potraw  wigilijnych  i  wspólne  kolędowanie.

W ubiegłym  tygodniu   pożegnaliśmy  ś.p. Antoninę  Bożek  i  Alicję Wojciechowską.    Pomódlmy  się  w ich   intencji.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości