Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 29. 01.. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Środa, 01 Luty 2017 09:42

IV   NIEDZIELA   ZWYKŁA  –  29.  I.  2017. -  OGŁOSZENIA

 

Dziękujemy  parafianom  z  ul.  8 września  nr  2  i  nr  5   za  pomoc  w  sprzątaniu kościoła  i   ofiarę  na  kwiaty.  W  tym  tygodniu nadal  ich  prosimy  o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

W Święto  Ofiarowania  Pańskiego  w  całym  Kościele obchodzony  jest  Dzień  Życia  Konsekrowanego.  W  naszej  parafii  Msze  św.  jak  w każdą  niedzielę. Błogosławieństwo   świec  podczas   każdej  Mszy  świętej. W  tym  dniu  jest  jednocześnie  Dzień  Rodzicielstwa  Aktu  Ofiarowania  Dziecka  Panu  Bogu. Polecać  będziemy  w modlitwie  wszystkie  dzieci,  które jeszcze  nie  przyjęły  Sakramentu  Bierzmowania.  Taca  zebrana  w Święto  Ofiarowania Pańskiego  jest  przeznaczona  dla  Wspólnoty  Sióstr  Klarysek  w Sandomierzu.

Dzisiaj   natomiast  obchodzony  jest  parafialny  dzień  życia  konsekrowanego.  Gościmy w   naszej  parafii  siostry  zakonne  ze  Zgromadzenia Sióstr  Służek  N.M.P.  Podczas  Mszy  świętych   odbywa  się    spotkanie  z  Siostrą  misjonarką  pracującą  od  wielu  lat  w Kongo.

W  tym  tygodniu  pierwszy  czwartek,  pierwszy  piątek  i  pierwsza  sobota  miesiąca. W  czwartek  i  w  piątek  adoracja Najświętszego  Sakramentu  od  godz. 17.00  do  Mszy  św.  wieczorowej. W  piątek  dodatkowa  Msza  św.  o godz.  16.00.  W sobotę  adoracja  po  Mszy  świętej  wieczorowej,  Nabożeństwo „Fatimskie”  o  godz.  22.00  i  procesja  światła  zakończona  apelem  jasnogórskim.

Przypominamy, iż spotkania ministrantów są w piątki o 17.30, lektorów                 w piątki po Mszy św. wieczorowej, natomiast kandydatów w piątki o 17.00.

Wszystkich zainteresowanych rozważaniem Pisma świętego zapraszamy na spotkania Kręgu biblijnego w czwartki po Mszy św. wieczorowej. Najbliższe  spotkanie  w tym  tygodniu  czwartek.

We  wtorek  -  wspomnienie  św. Jana Bosko, kapłana.

W  przyszłą  niedzielę  spotkanie  Rodziny  Różańcowej po  Mszy  św. o godz. 12.00

W  zakrystii  są  kolejne  numery znanych  nam  czasopism.   Dla  dzieci  jest  kolejny  numer  „Promyczek Dobra”  i  „Mały  Gość  niedzielny”.

W   naszym  mieście  powstało  Koło   Rodziny  Radia  Maryja.  Chętni,  którzy  chcieliby  jeszcze  przynależeć  do  tej  wspólnoty  proszeni  są  o  przybycie  na  spotkanie  do Sanktuarium  po  Mszy  św.  o godz.  12.00

Burmistrz  Janowa  Lubelskiego  zaprasza  mieszkańców  naszego  miasta na  Warsztaty  z  rewitalizacją  „od  pomysłu  do  działania”  w  dniu  1  lutego  2017  r. (środa)  o  godz.  17.00  w  Janowskim  Ośrodku  Kultury  (II Pietro).

W programie  m.in.:  budżet  obywatelski;  zagospodarowanie  budynku  po  obecnym  Gimnazjum  oraz  nowe  funkcje  w  Domu   Nauczyciela  (n.p.  mediateka)  oraz  praca  nad  działami, które  chcieliby  Państwo  podjąć  w obszarze  rewitalizacji.

W  ubiegłym  tygodniu  pożegnaliśmy  naszych  parafian:

Stefanię   Karkut  i  Edwarda  Kowalika  pomódlmy  się  za  nich  wspólnie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości