Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 3 09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 02 Wrzesień 2017 06:30

XXII  NIEDZIELA    ZWYKŁA  3.  09.  2017

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  22.  W  tym  tygodniu nadal ich   prosimy o  opiekę  nad   świątynią.

W  poniedziałek  Msza  św. dla  dzieci  i  młodzieży  na  rozpoczęcie  nowego  roku  szkolnego  o  godz.  8.00.  Od  godz.  17.30  adoracja  Najświętszego  Sakramentu  i  po  Mszy  św.  wieczorowej  spotkanie  Wspólnoty  św. Ojca  Pio.

W  tym  tygodniu  pierwszy  czwartek  miesiąca.  Adoracja  i  modlitwy  o  powołania  kapłańskie  od  godz.  17.30.

W  piątek  Święto  Narodzenia   N.M.P.  Uroczystość  odpustowa w  Sanktuarium  z  udziałem  arcybiskupa  z  Bukaresztu. W  naszej  parafii  porządek  Mszy  świętych  o  godzinie   7.00;  8.00; 10.00; 16.00  i  18.30.  Nie  będzie  Mszy  świętej  o  godz.  12.00. W Uroczystość  Narodzenia  N. M. P. we   wszystkich  parafiach  naszej  Ojczyzny   zostanie  dokonany  Akt  Poświęcenia Kościoła   w Polsce  Niepokalanemu  Sercu  Maryi.

W  sobotę  -  9. września  organizujemy  parafiadę  „ W  zdrowym  ciele zdrowy  duch”. Zapraszamy  dzieci,  młodzież  i  całe  rodziny  do  parku  „Zoom  Natury”  na  godz.  15.00. Szczegółowy  program  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń.

W  niedzielę   10  września  podczas  Mszy  św.  o  godz.  12.00  będziemy  dziękować  za  zebrane  plony.  Bardzo  prosimy  o  wykonanie  wieńców  dożynkowych.  Po  Mszy  św.  krótki   montaż  słowno  muzyczny w  kościele.  Nie  przewidujemy  już  agapy  po  Mszy  św.

W  dniach   15 – 17  września  w  10-tą  rocznicę  śmierci ks. kard. Adama  Kozłowieckiego  odbywać  się   będzie w  Nowej  Dębie  i  w  Hucie   Komorowskiej  20. Spotkanie  Młodych  Diecezji  Sandomierskiej.   Szczegółowy  program  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń w  kościele.  W  zakrystii  przyjmujemy  zgłoszenia  młodzieży  do  wyjazdu  na  to  spotkanie. Zgłoszenia  do organizatorów  mamy  podać  do  11. IX.   tel. 513 080 701  lub.  Duszpasterstwo młodzieży @ vp.pl.

Ojcowie  Oblaci  zapraszają  do  udziału  w  Tygodniowym  Odpuście  Podwyższenia  Drzewa  Krzyża  Świętego  w  sanktuarium na Świętym  Krzyżu.  Szczegółowy  program  odpustu podajemy  na  afiszu w kościele.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery znanych  nam  czasopism  tak  dla  dorosłych  jak  i  dla  dzieci.

Ministrantów  i  lektorów  zapasamy  na  zbiórki w każdy  piątek. Kandydaci przychodzą na godz.17.00, ministranci na godz. 17.30 i  lektorzy  po Mszy  św. wieczorowej. Prosimy  rodziców  o  dopilnowanie  swoich  synów.

Spotkanie  scholii  dziecięcej  w  każdy  piątek  o  godz.  17.00.

Wszystkich  zainteresowanych  rozważaniem  Pisma  św.  zapraszamy  na  spotkania  Kręgu  Biblijnego  w każdy   czwartek po Mszy  św. wieczorowej.

Dziękujemy  za ofiarę  200 .- zł  od  K. Ż. R.  z  Zofianki  Górnej  oraz  anonimowe ofiary  200.- zł., 100.-  zł.

Składamy  serdeczne  podziękowania  za  złożone  ofiary  do  puszek  dla  poszkodowanych  przez  nawałnice. Informujemy, ze  zebrano 9.551. zł.,  które  przekazaliśmy  do  Caritas  naszej  Diecezji.

Komenda  Policji  kieruje do  nas  wszystkich  apel, w którym  przestrzega  o ostrożności,  aby  nie  dać  się  oszukać  i  reagować  na  fałszywe  ostrzeżenia. Funkcjonariusze  Policji  NIGDY  nie  informują telefonicznie o prowadzonych  przez siebie  sprawach.   Nigdy  nie proszą też o  przekazanie  jakiejkolwiek  gotówki.  Pełny  tekst  policyjnych  ostrzeżeń  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń w kościele.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości