Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 10 09.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 09 Wrzesień 2017 15:26

XXIII  NIEDZIELA    ZWYKŁA  10.  09.  2017

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  22.  W  tym  tygodniu nadal ich   prosimy o  opiekę  nad   świątynią.

Spotkanie  Rodziców  Wspólnoty  Różańcowej  modlących  się  za  swoje  dzieci  w  poniedziałek  o godz.  19.00  w  kaplicy  św.  Barbary.

W środę – wspomnienie  św. Jana  Chryzostoma  bpa. dK.

W czwartek  święto  Podwyższenia  Krzyża  Świętego.

W piątek  -  wspomnienie  N.M.P. Bolesnej.

W  dniach   15 – 17  września  w  10-tą  rocznicę  śmierci ks. kard. Adama  Kozłowieckiego  odbywać  się   będzie w  Nowej  Dębie  i  w  Hucie   Komorowskiej  20. Spotkanie  Młodych  Diecezji  Sandomierskiej.   Szczegółowy  program  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń w  kościele.  W  zakrystii  przyjmujemy  zgłoszenia  młodzieży  do  wyjazdu  na  to  spotkanie. Na to spotkanie zapraszamy  młodzież przygotowującą  się  do  sakramentu  bierzmowania, a więc klasy 2; 3 gimnazjum  i  klasę  6. Szkoły  podstawowej.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery znanych  nam  czasopism  tak  dla  dorosłych  jak  i  dla  dzieci.

Ministrantów  i  lektorów  zapasamy  na  zbiórki w każdy  piątek. Kandydaci przychodzą na godz.17.00, ministranci na godz. 17.30 i  lektorzy  po Mszy  św. wieczorowej. Prosimy  rodziców  o  dopilnowanie  swoich  synów. Zachęcamy  chłopców  i  dziewczęta  do  włączenia  się w  służbę  liturgiczną  w  naszej  parafii

Spotkanie  scholii  dziecięcej  w  każdy  piątek  o  godz.  17.00.

Wszystkich  zainteresowanych  rozważaniem  Pisma  św.  zapraszamy  na  spotkania  Kręgu  Biblijnego  w każdy   czwartek po Mszy  św. wieczorowej.

Małżeństwa, którym leży na sercu duchowy rozwój relacjo z Bogiem i  między sobą zapraszamy do oazy rodzin Domowego Kościoła. Szczególwe informacje  udziela  ks. Jacek.

Osoby,  które  mają problem z kimś bliskim nadużywającym alkohol zapraszamy na anonimowe spotkania Al.-anon w każdy  piątek w domu parafialnym po Mszy  św.  wieczorowej.

Serdecznie  dziękujemy panu  Burmistrzowi  naszego  miasta,  Stowarzyszeniu  Niesienia  Pomocy „Humanus”  i  wszystkim sponsorom, którzy pomogli nam zorganizować naszą  Parafiadę  w  dniu  9 września.  Szczególne  podziękowania  składamy  Księdzu  Jackowi  Zielińskiemu,  który  podjął  się  zorganizowania  i  prowadzenia tego spotkania z  ramienia  parafii.  Impreza byłą  bardzo  udana. Nade wszystko  dziękujemy  młodzieży, która  byłą  głównym  organizatorem.                W dniach  16-17 września (sobota – niedziela) kolejny  raz  organizowany  jest  Rajd  Rowerowy  Rodzin  oraz  Rowerowa  Droga  Krzyżowa. W sobotę  Rajd  Rowerowy  rozpocznie  się  przy  Kolegiacie  Matki  Bożej. Natomiast  Drogę  Krzyżową  rozpoczniemy  od  kościoła  św. Jadwigi.  Szczegółowy  program   podajemy  na  afiszach.  Wcześniej  konieczne  jest  dokładne  zgłoszenie swojego  udziału.  Zapisy  prowadzimy  w  zakrystii  w  obydwu  kościołach.

Dziękujemy  za bezimienną  ofiarę  200  i  100.- zł.  dla  naszej  parafii.

Serdecznie  dziękujemy  panom  Sławkowi  Nakoniecznemu, Robertowi  Głód,  Adamowi  Ferenc,  Damianowi  Portka,  Leszkowi  Kańkowskiemu,  Tomkowi  Krzysztoniowi  i  Marcinowi Lenart   za  pomoc  w  przywiezieniu  nowych  konfesjonałów  do  naszego  kościoła. Panu  Wiesławowi  Flisowi  dziękujemy  za  udostępnienie  samochodu na transport  konfesjonałów.

W  minionym  tygodniu  pożegnaliśmy  ś.p.   Zofię  Zagórowską  i  Tadeusza   Kowalczyka.  Polećmy ich  we  wspólnej  modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości