Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 5.11. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 03 Listopad 2017 08:33

XXXI  NIEDZIELA    ZWYKŁA  5. 11.  2017

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  26.  W  tym  tygodniu nadal ich  prosimy o  opiekę  nad   świątynią.

W  sobotę  przypada   Narodowe   Święto  Niepodległości.  Jak  każdego  roku organizowana  jest  Droga  Krzyżowa  ulicami  naszego  miasta.  W  tym  roku  rozpoczęcie  Drogi  Krzyżowej  w  naszym  kościele   o  godz.  16.3o,

Przez  cały  miesiąc  listopad  o godz. 18.00  modlimy  się za zmarłych. Na tablicach ogłoszeń podajemy  kiedy  są  odczytywane kartki z poszczególnych  ulic.

Dzisiaj  w  kaplicy  św.  Barbary  trwa  adoracja  Najświętszego  Sakramentu organizowana  przez  Ogólnopolską  Wspólnotę  Intronizacji  N. S. P, J . Szczegółowy  program  przebiegu adoracji  podany  jest na tablicy  ogłoszeń  w kościele.

W czwartek -  Święto  Rocznicy  Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W piątek – wspomnienie   św. Leona  Wielkiego,  papieża.

W sobotę – wspomnienie  św. Marcina  z  Tours,  biskupa.

W   niedzielę  -  12. listopada  obchodzony  będzie  Pierwszy Światowy  Dzień  Ubogich.  Hasłem  Tego  Dnia  są  słowa: „ Nie  miłujmy   słowem, ale  czynem”.  Na  tablicy  ogłoszeń  oraz na  folderach  wyłożonych w  kościele  są  podane  propozycje  jak  można  zrealizować Dzień   Ubogich.

W  najbliższą  sobotę  - 11  listopada  w Święto  Niepodległości  parafia  nasza  organizuje  pielgrzymkę  śladami  św. Jana Pawła II  do  Wadowic  i  Krakowa  Łagiewnik.  Wyjazd  o  godz.  6.00  w  sobotę  z  parkingu  przy  kościele.  Zgłoszenia  przyjmujemy  w  zakrystii.

W  tym  samym  dniu  - 12. listopada  przypada  „Dziewiąty  Tydzień  Solidarności  z Kościołem  Prześladowanym”. Odbywać  się  będzie  zbiórka  do  puszek na  organizację  „Pomoc  Kościołowi  w  potrzebie”.

Bardzo  serdecznie  zachęcamy  do  nabywania  prasy  religijnej.

W tygodnikach  „Gość  Niedzielny”  i  „Niedziela” są  bardzo  wartościowe  informacje  na temat dogmatów  wiary  i  spraw  bieżących  Kościoła. Podobnie  bardzo  ciekawe  są  czasopisma  dla  dzieci. Zauważyliśmy, że  z  każdego  tygodnia  oddajemy wydawnictwu te cenne niewykorzystane pomoce.  Zachęcamy  także  do  korzystania  z naszej  Biblioteki parafialnej  w   każdą  niedzielę  od  godz.  11.00   do   13.00.

Dziękujemy za  bezimienne  ofiary:   200.- i 100.- zł.  na  potrzeby  parafii.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości