Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 3.12. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 01 Grudzień 2017 10:57

I   NIEDZIELA   ADWENTU  -   3. 12.  2017

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  34.  W  tym  tygodniu   prosimy o  opiekę nad  naszą  świątynią  parafian  z  ul. Wiejskiej  nr  36.

Rozpoczęły  się  w  naszej  parafii  adwentowe  rekolekcje, które  prowadzi  znany  nam  z  poprzedniego  roku  ks. Andrzej  ze  Zgromadzenia  Księży  Sercanów.

Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież w niedzielę - w pierwszy dzień rekolekcji  na  spotkanie bezpośrednio  po  Mszy  św. wieczorowej o godz.  18.3o.

W  poniedziałek  - w dzień  odpustu  parafialnego  zapraszamy  wszystkich  chorych  i  starszych  na Mszę  św.  o  godz.  12.00.  Dzieci  zapraszamy w dni  rekolekcyjne  na  godz,.  16.00.

We  wtorek  5. XII.  zakończenie  naszych  rekolekcji.  Zebrane  ofiary  przeznaczone  będą   dla   Księży  Sercanów  jako  nasza  wdzięczność  za  wygłoszone  Słowo  Boże  w czasie  rekolekcji.

W tym dniu –we  wtorek - przypada   jednocześnie   początek  Triduum modlitw dla  młodzieży  żeńskiej  przed  Uroczystością   Niepokalanego  Poczęcia.

W tym  tygodniu  pierwszy czwartek  miesiąca. Adoracja od  godz. 17.30.

W piątek Uroczystość Niepokalanego  Poczęcia N.M.P. Msze św. jak w niedzielę.

Poświęcenie  medalików  dla  dzieci przed I Komunią św. o godz.  18.30.

W sobotę   w  naszej   parafii  odbędzie  się  Adwentowy  dzień  skupienia  dla  wszystkich  Wspólnot  Św. Ojca Pio  z  całej naszej  diecezji.  O  godz. 12.00  będzie  sprawowana  Msza  św.  pod  przewodnictwem Księdza  Biskupa.

W  okresie  Adwentu  w  dni  powszednie  zapraszamy  na  Mszę  św. „roratnią”  która  jest  sprawowana  o  godz.  6.15. Radni  naszej parafii  rozpoczynają  roznoszenie  świątecznych  opłatków.  Przypominamy,  że  tylko  radni  z  parafii  mają  prawo  zanosić  poświęcone  opłatki do  rodzin.   Składane  ofiary przeznaczone  są  w  całości  na  potrzeby  parafii.

Muzeum  Regionalne  i  obydwie  parafie  naszego  Miasta  zapraszają  do  udziału w   konkursie  na  najpiękniejszą  szopkę  bożonarodzeniową. Szczegółowe  informacje  są  podane  na  stronach  internetowych  oraz  na  tablicy  ogłoszeń.

W  II  Niedzielę  Adwentu  dzień  modlitwy i pomocy  materialnej  Kościołowi na  Wschodzie. W tym  dniu  zbiórka  do  puszek   z przeznaczeniem na ten  cel.

W  ubiegłym roku parafialna  akcja „prezent dla dziecka pod  choinkę” spotkała się z dużym  zainteresowaniem. Kto  chciałby ufundować dobrowolny prezent dla anonimowego  dziecka może to uczynić. Wystarczy wziąć serduszko z choinki i tam są podane  informacje dla  Czcigodnego  Darczyńcy. I Ty możesz sprawić uśmiech  na twarzy  potrzebującego  dziecka !

Spotkanie  informacyjne wszystkich  chętnych na wyjazd na narty na Ukrainę  podczas  ferii  zimowych  odbędzie się  w  przyszłą  niedzielę -  10  grudnia  po Mszy  św. o  godz.  10.00.  Obecność  obowiązkowa.   Dziękujemy  za  bezimienna  ofiarę 150 .- zł na potrzeby  parafii.                                         W minionym tygodniu  pożegnaliśmy  ś.p.  Janinę  Gwizdal.  Polećmy  ją  we  wspólnej   modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości