Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 24.12. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 22 Grudzień 2017 17:19

IV   NIEDZIELA   ADWENTU  -   24. 12.  2017

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  28.  W  tym  tygodniu  nadal ich prosimy o  opiekę nad  naszą  świątynią.

Dzisiaj  Wigilia  Uroczystości  Bożego  Narodzenia.  Prosimy aby  zachować  tradycję  Wieczerzy  Wigilijnej.  Pamiętajmy aby  przeczytać  fragment  Pisma  św.,  odmówić  wspólne  modlitwy.  O  godz.  23.30  nabożeństwo  na  zakończenie  Nowenny  do  Dzieciątka    Jezus.  O  północy  Msza  święta -   „Paterka.    Ofiary  zebrane  podczas „Pasterki” są   przeznaczone na  Diecezjalny „Fundusz Obrony  Życia”.

Z  racji   Wigilii  dzisiaj już  nie  będzie  Mszy  św.  o  godz.  16.00   i  o  godz.  18.30.  Msza  św. „Paterka”  o  północy.

W poniedziałek i we wtorek porządek Mszy św.  jak  w  niedzielę.

W  zakrystii  są  jeszcze  do  nabycia  świąteczne  świece  „Caritas” oraz   świąteczny  numer naszego  czasopisma   „Róża w Rodzinie” z programem wizyty  duszpasterskiej  w  janowskich  parafiach  i  znane  nam  tygodniki:  świąteczne  numery „Gość  Niedzielny”  i  „Niedziela”. W  tych  czasopismach  są podane  programy  jak  przeżywać  wigilię w rodzinie.

W  najbliższą  środę – 27  grudnia – podczas  Mszy  św. o godz.  18.30  obędzie  się  zakończenie  Kursu dla Małżeństw.  Nie  był  to  kurs  przedmałżeński  ale  były to spotkania dla  małżeństw  i  par. Następna  edycja  takich  spotkań w tym  również  dla  małżeństw  niesakramentalnych  odbędzie  się  na wiosnę. Wszystkich  zainteresowanych zapraszamy.

Dziękujemy  wszystkim  ministrantom, lektorom i  osobom  które  pomagały    w  przygotowaniu  szopki  i  ubieraniu  choinek.

Dziękujemy Darczyńcom za paczki  pod  choinkę  dla  anonimowych  dzieci.   W  ramach  parafialnej akcji „Z  serca  do serca”. W tym  roku  zostało  obdarowanych  80  dzieci  naszej  parafii. Dziękujemy Ośrodkowi  Pomocy  Społecznej  oraz  Pani  Katechetce  Joannie za  pomoc  w zorganizowaniu  tej  akcji.

Jak  każdego roku  podczas  ferii  świątecznych  organizowane  są  wyjazdy  wypoczynkowe  dla  dzieci.  Szczegółowy  program  wyjazdów „Ferii  z  Wartościami”  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń  w  kościele.

Bardzo  serdecznie dziękujemy za  ofiarę  50.- zł  na potrzeby  parafii. Dziękujemy  za  ofiarowane  ozdoby  dla  przystrojenia  choinek.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości