Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 24.12. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Niedziela, 24 Grudzień 2017 10:41

UROCZYSTOŚĆ   BOŻEGO  NARODZENIA.  25. XII.  2017.

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  28.  W  tym  tygodniu  nadal ich prosimy o  opiekę nad  naszą  świątynią.

W  zakrystii  jest  świąteczny  numer naszego  czasopisma   „Róża w Rodzinie” z programem wizyty  duszpasterskiej  w  janowskich  parafiach oraz  znane  nam  tygodniki:  świąteczne  numery „Gość  Niedzielny”  i  „Niedziela”.

Dziękujemy Księżom wikariuszom  za przygotowane  dekoracje  świąteczne  tak  w  kościele  jak  również  w  domu  parafialnym. Dziękujemy młodzieży  ministrantom, lektorom i  osobom  które  pomagały    w  przygotowaniu  szopki  i  ubieraniu  choinek. Dziękujemy paniom  Krystynie  Kozik  i Helenie  Krakowskiej  oraz  anonimowym  osobom za  ofiarowanie   dekoracji  dla  przystrojenia  choinek.

Składamy  podziękowanie  Nadleśnictwu  Janów Lubelski  za  ofiarowanie  choinek dla  naszej  parafii.  Dziękujemy Darczyńcom za paczki  pod  choinkę  dla  anonimowych  dzieci.   W  ramach  parafialnej akcji „Z  serca  do serca”. W tym  roku  zostało  obdarowanych  80  dzieci  naszej  parafii. Dziękujemy Ośrodkowi  Pomocy  Społecznej  oraz  Pani  Katechetce  Joannie za  pomoc  w zorganizowaniu  tej  akcji.

Serdecznie  dziękujemy  za  przysłane na adres  parafii  życzenia  świąteczne. Wpłynęło około  90  pozdrowień od  różnych  urzędów  i  instytucji. Na tablicach  ogłoszeń  podajemy  wykaz wszystkich, którzy  przysłali  na  świąteczne  pozdrowienia.

W  sobotę  - 30  grudnia  pod  kierownictwem  naszego  księdza  wikariusza  Macieja, organizowane  są  „warsztaty Kolędowe dla scholii”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30  w Sanktuarium. Informacje szczegółowe podajemy na tablicach  ogłoszeń.

Jak  każdego roku  podczas  ferii  świątecznych  organizowane  są  wyjazdy  wypoczynkowe  dla  dzieci.  Szczegółowy  program  wyjazdów „Ferii  z  Wartościami”  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń  w  kościele.

We wtorek  Święto św. Szczepana męczennika. Ofiary przeznaczone  są  na  Katolicki Uniwersytet w Lublinie. Porządek Mszy  świętych jak w niedzielę.

W środę  święto św. Jana Ewangelisty. Podczas  Mszy  świętej poświęcenie  wina.  W tym  dniu w   środę – 27  grudnia – podczas  Mszy  św. o godz.  18.30  obędzie  się  zakończenie  Kursu dla Małżeństw.  Nie  był  to  kurs  przedmałżeński  ale  były to spotkania dla  małżeństw  i  par. Następna  edycja  takich  spotkań w tym  również  dla  małżeństw  niesakramentalnych  odbędzie  się  na wiosnę. Wszystkich  zainteresowanych zapraszamy.

W czwartek – święto  Świętych  Młodzianków  Męczenników.

W niedzielę - 31.XII. –Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.  Uroczyste  Nabożeństwo  na  Zakończenie  Roku  Kalendarzowego o godz.  18.00. Podczas  Mszy  św. wieczorowej  sprawozdanie  z  życia  parafii  w  kończącym się  roku.

Wizytę  duszpasterską w naszej  parafii rozpoczniemy w  środę.

27. XII. – środa – od godz. 9.00   Zofianka Górna,    Zofianka Dolna,

Flisy oraz  od  godz.  15.00 – Szklarnia.

28.. XII. –czwartek – od godz. 9.00 Osiedle  Kwiatowe. Ulice: Makowa, Bratkowa, Mieczykowa, Tulipanowa, Hiacyntowa, Konwaliowa, Wrzosowa, Azaliowa,  Szarotkowa, Storczykowa, Sasankowa, Krokusowa, Irysowa, Liliowa, Rumiankowa, Daliowa, Bławatkowa.

29. XII. – piątek – od godz. 90.00    Ul. Różana,  Ojca Jana,

Sowiakowskiego,  Jaśminowa i  Fiołkowa.

30. XII. – sobota – od godz. 9.00 Ulice: Przyborowie,  Brzozowa. Akacjowa, Cisowa, Jaworowa,

Jarzębinowa, Świerkowa, Klonowa, Modrzejowa, Jodłowa, Sosnowa, Kasztanowa, Jarzębinowa, Wierzbowa, Dębowa,  Bukowa.

Wszystkim Parafianom i Gościom  składamy serdeczne  życzenia od  Kaplanów pracujących w naszym mieście i od kapłanów pochodzących z naszych  parafii. Niech Chrystus  udziela potrzebnych  łask i darów.  Życzymy  radości,  zgody  i  pokoju  w rodzinach. Szczęść Boże.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości