Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Archiwum
LoginOgłoszenia duszpasterskie 11, o2, 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 09 Luty 2018 07:34

VI   NIEDZIELA    ZWYKŁA -    11. II. 2018 R.

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej nr 28. Nadal  ich prosimy o  opiekę nad  naszą  świątynią.

Dzisiaj  rozpoczyna  się  Tydzień  Modlitw  o  Trzeźwość  Narodu.

W  poniedziałek  w naszej  parafii  będziemy  świętować   Światowy  Dzień  Chorego.  Zapraszamy  wszystkich  chorych  i  starszych  w  poniedziałek  - 12 lutego  na  Mszę  świętą  o  godz.  10.00.  Podczas  Mszy  świętej  będzie  udzielony  Sakrament  Chorych  i  Uroczyste  Błogosławieństwo  Najświętszym  Sakramentem. Bardzo  prosimy  o  pomoc,  aby  umożliwić  wszystkim  zainteresowanym  by  mogli  uczestniczyć  w  tym  ważnym  dla  nich  spotkaniu.

W poniedziałek  spotkanie   Rodziny  Różańcowej  dla  Rodziców  modlących  się  za  dzieci.  Spotkanie  w  kościele o godz.  19.00.

W  środę  rozpoczynamy  Okres  Wielkiego  Postu.  Msza  św. z obrzędem  poświęcenia  popiołu  podczas  każdej  Mszy  św.  Porządek  Mszy  świętych  jak  w  niedzielę.  Taca  zbierana  w tym  dniu  jest  przeznaczona  na   „Caritas”  Diecezji.

Spotkania dla  młodzieży  przed  sakramentem  bierzmowania  odbędą  się w tym  tygodniu:  dla    klasy  siódmej  i  klasy  drugiej  gimnazjum  w  środę  bezpośrednio  po Mszy  św.  o  godz.  16.00.  Natomiast  dla  klasy   trzeciej  gimnazjum  w niedzielę  18 II  o godz.  15.00,  przed  nabożeństwem  Gorzkich  Żali.

W  okresie   Wielkiego  Postu  Nabożeństwo  Drogi  Krzyżowej   w każdy  piątek dla  dzieci  o godz.  16.00  i dla  dorosłych  o  godz.  18.00.   Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym  w  każdą  niedzielę  o  godz.  15.30.   Bezpośrednio  po  Gorzkich  Żalach  Msza  święta  już  bez  kazania.

Od  Środy  Popielcowej  do  I Niedzieli  Wielkiego  Postu  przypadają  Kwartalne  dni   modlitw  o  ducha  pokuty.

Od  pierwszej   niedzieli  Wielkiego  Postu  odbywać  się  będą  w naszej  parafii  spotkania  dla  narzeczonych   bezpośrednio  po Mszy  św. o godz.  16.00

Wspólnota  św. Ojca Pio  zaprasza  chętnych  do  udziału w rekolekcjach  zamkniętych  w  dniach od 23.  do   25.  lutego.  Rekolekcje  odbywać  się  będą  w domu  Sióstr  św.  Jadwigi Królowej w Zawichoście. Szczegółowe  informacje podajemy  na tablicach  ogłoszeń.

Zachęcamy  do  nabywania  kolejnych  numerów  prasy  religijnej  oraz  do  korzystania  z  naszej   parafialnej  biblioteki.  Biblioteka  jest  czynna  w każdą  niedzielę od  godz.  11.00  do   13.00.

Kolejny  raz  w  całej  diecezji  odbywa  się  zbiórka  zużytego  sprzętu   elektrycznego. W  tym  roku jest  to  pomoc dla  misjonarzy  na  Wybrzeżu   Kości  Słoniowej.  W  naszej  parafii  zbiórka  tego  sprzętu  odbędzie  się  16 lutego – w  piątek -  od  godzin  porannych  do  godz. 14.00.  Sprzęt  zużyty  będziemy  składać  na  parkingu  obok  kościoła.

Dziękujemy  serdecznie  za    bezimienną  ofiarę  500.-   i    100.- zł.  na  potrzeby  parafii.  Dzisiaj  zbiórka  do  puszek  na  Fundusz  Pomocy  Chorym  Kapłanom.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości