Ks. Mateusz Kozieł Drukuj
Wpisany przez Ks. Mateusz Kozieł   
Piątek, 30 Sierpień 2013 10:37

 

Ks. Mateusz KoziełWikariuszem od 1 sierpnia 2013 roku jest neoprezbiter ks. Mateusz. Pochodzi z parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Św. Urodził się 25 maja 1988 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim gdzie uczęszczał w latach 1995-2001 do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14, 2001-2003 do Publicznego Gimnazjum    nr 4 oraz 2003-2007 do Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza. W roku 2006 został animatorem Liturgicznej Służby Ołtarza. Do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu wstąpił w 2007 roku, które ukończył egzaminem magisterskim broniąc pracy pt. "Interpretacja problemów eschatologicznych w pismach qumrańskich". Od lutego do 12 maja 2013 odbył praktyki diakońskie w parafii św. Barbary w Staszowie. Święcenia kapłańskie otrzymał 19 czerwca 2013 roku.