Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia 20-10-2013-Ogłoszenia duszpasterskie
Login20-10-2013-Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 18 Październik 2013 13:34

XXVIX  NIEDZIELA   ZWYKŁA  -  20. 10.   2013. – OGŁOSZENIA

Serdecznie  dziękujemy  parafianom  z   ulicy  Jana Pawła  II nr  11  za  pomoc  w  sprzątaniu  kościoła  i  złożoną ofiarę  na kwiaty.  Nadal  prosimy    mieszkańców  z ulicy Jana Pawła II nr 11  o opiekę  nad  naszą  świątynią.

Dziękujemy  za  pomoc  przy  budowie  kaplicy    przyszpitalnej.  Dziękujemy  za  ofiary  składane  na  rzecz  budowy  kaplicy. W  minionym  tygodniu  wpłynęły  ofiary:

Trzy  ofiary  bezimienne   po   200.- zł. i jedna ofiara bezimienna   -  30.- zł.

Ofiary  na  budowę  kaplicy     przyszpitalnej możemy  składać  bezpośrednio  do  księży  pracujących  w  parafii  bądź  też  na  konto  Komitetu  Budowy  Kaplicy.

W  tym  tygodniu  spotkania  dla  młodzieży    przed  Sakramentem  Bierzmowania:

Dla  klas   trzecich  z gimnazjum   w   poniedziałek

Dla  klas  drugich  gimnazjum  we   wtorek.

Dla  klas   pierwszych  gimnazjum   w   czwartek.

Młodzież  przychodzi   na  Mszę   św.  na   Nabożeństwo  Różańcowe,  pozostaje  na Mszy  świętej  wieczorowej  i  po  Mszy  św.  na  krótkie  spotkanie.

W  tym  tygodniu  w  czwartek   spotkanie   dla  dzieci  z  klas   drugich  które  przygotowują  się  do  pierwszej  Komunii   św.  Prosimy,  aby  chłopcy  przyszli   w  czwartek    na  godz.  16.00,  a   dziewczynki  na  godz.  16.30.

Msza  św. z   modlitwami  o  uzdrowienie  w  środę  -  23.X. o godz. 12.00.

Spotkanie  modlitewne   dla  Wspólnoty    św. Ojca   Pio  w środę  -  23. X.  kaplicy  św. Barbary  o  godz.  17.00.

W piątek   -  przypada   Wspomnienie  Bł.  Jana Pawła  II.

Dzisiaj  rozpoczęcie   Tygodnia  Misyjnego. Ofiary  zbierane  na tace  są   przeznaczone  na  potrzeby  misji.   W  naszej  parafii  gościmy   Siostry  Zakonne  ze Zgromadzenia   Rodziny  Maryi.  Siostry   przybliżą  nam  postać  Założyciela  Zgromadzenia  św. Księdza Abpa  Zygmunta  Szczęsnego  Felińskiego  oraz  poinformują  nas  o  swojej  pracy  dla  dobra  Kościoła  i  Ojczyzny.  Po  Mszy  św.   odbędzie  się  zbiórka   na  potrzeby   Zgromadzenia

 

Prasę  religijną  nabywamy   w  zakrystii. Jest nowy   numer   czasopisma Niedziela,    Gość  niedzielny,  Mały  gość  Niedzielny,  Promyczek  Dobra, Miesięcznik Arka i dwumiesięcznik  dla  młodzieży Miłujcie  się. W  dzisiejszym   „Gościu  Niedzielnym”  jest    między  innymi  wiarygodny  raport  Siostry  zakonnej  na temat  użycia  broni  chemicznej  w Syrii. Tygodnik  „Niedziela”  zamieszcza  między  innymi  Akt   Zawierzania  świata  Niepokalanemu  Sercu  Maryi  dokonany  przez  papieża  Franciszka.  Są  do  nabycia    kalendarze   na  rok  2014     z  kościołami  św. Jadwigi .  Zachęcamy  do  nabywania.

Zbliża  się   Dzień  Wspomnienia  Wszystkich  Zmarłych.  Prosimy  już  o  porządkowanie   grobów  i  jeśli  to  możliwe   zabieranie  z  cmentarza  ze  sobą  śmieci.  Kartki  z  wspominkami   można   już  składać  w  zakrystii  lub  w kancelarii  parafialnej.  Prosimy   o  wpisywanie  na kartkach   wypominkowych   adres  zamieszkania.  Będzie  to   pomocne   w  wyznaczeniu  dnia,  kiedy   będzie  modlitwa w  kościele   za  wspomnianych  zmarłych.

 

 

Dziękujemy  za  złożone  ofiary  na   potrzeby  parafii:   bezimienna  ofiarę  200.- zł,

Ofiarę  od  państwa   Zofii  i  Stefana  z  ul. Wiejskiej 100.- zł.

I  ofiarę  od Koła  Różańcowego  z   Zofianki  Dolnej  120.- zł..

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości