Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia 27-10-2013- Ogłoszenia duszpasterskie
Login27-10-2013- Ogłoszenia duszpasterskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Niedziela, 27 Październik 2013 05:33

XXX  NIEDZIELA   ZWYKŁA  -  27. 10.   2013. – OGŁOSZENIA

Serdecznie  dziękujemy  parafianom  z   ulicy  Jana Pawła  II nr  11  za  pomoc  w  sprzątaniu  kościoła  i  złożoną ofiarę  na kwiaty.  Prosimy    mieszkańców  z ulicy Jana Pawła II nr 13  o opiekę  nad  naszą  świątynią.

Dziękujemy  za  pomoc  przy  budowie  kaplicy    przyszpitalnej.  Dziękujemy  za  ofiary  składane  na  rzecz  budowy  kaplicy. W  minionym  tygodniu  wpłynęły  ofiary:

Dwie  ofiary  bezimienne   po   100.- zł.  Ofiary  na  budowę  kaplicy     przyszpitalnej możemy  składać  bezpośrednio  do  księży  pracujących  w  parafii  bądź  też  na  konto  Komitetu  Budowy  Kaplicy.

W piątek   Uroczystość   Wszystkich  Świętych.  Porządek  Mszy  świętych   jak  w  niedziele.   We  Wszystkich  Świętych  o   godz.  14.00  procesja   na  cmentarzu   i  Msza  święta.   Nabożeństwo  na  cmentarzu   poprowadzą   duszpasterze    z  parafii  św. Jana  Chrzciciela.

W  sobotę  -   Wspomnienie  Wszystkich   Zmarłych.  Msze  św.  jak  w niedzielę   z  wyjątkiem   Mszy  św.   o  godz.  12.00.   Nie  będzie  Mszy  św.  o   godz.  12.00.  Procesja  na  cmentarzu   w  Dniu  Zadusznym   o  godz.  11.00  prowadzona  przez  naszą  parafię  i   na  zakończenie   modlitw  oraz  Msza   święta  zbiorowa    za   wszystkich  zmarłych.

Wierni,  którzy  nawiedzą  cmentarz  mogą  uzyskać   i  ofiarować   za   zmarłych   odpust  zupełny  odmawiając „Ojcze   nasz”,  „Wierzę  w Boga” , pomodlą  się  w intencjach  Ojca  Świętego,  są   w  stanie  łaski   uświęcającej  i    przyjmują   Komunię  świętą.

Kartki  z  wspominkami  można  składać  przez  cały  miesiąc   listopad.   Będziemy  modlić   się  codziennie za  zmarłych  o  godz.  18.00.  Dla  ułatwienie  podajemy informacje na  tablicach  ogłoszeń  kiedy   będą  odczytywanie  kartki   z poszczególnych  ulic,  dlatego  prosimy  na kartkach  o  wpisywanie  adresu.   W  Dniu   Zadusznym   będziemy   modlić  się  za  zmarłych,  których  pożegnaliśmy  już  w tym  roku.

Prosimy  o  zapoznanie  się   z   programem   modlitw  za  zmarłych.

W  tym  tygodniu  przypada    pierwszy  piątek  i  pierwsza   sobota  miesiąca.   Tradycyjnie   w  sobotę   adoracja  Najświętszego  Sakramentu  po   Mszy  św.  wieczorowej  i  Nabożeństwo  Światła  do  Matki  Bożej  Fatimskiej  o godz.  20.00.

 

Prasę  religijną  nabywamy   w  zakrystii. Jest nowy   numer   czasopisma Niedziela,    Gość  niedzielny,  Mały  gość  Niedzielny,  Promyczek  Dobra, Miesięcznik Arka i dwumiesięcznik  dla  młodzieży Miłujcie  się. Są  do  nabycia    kalendarze   na  rok  2014     z  kościołami  św. Jadwigi .  Zachęcamy  do  nabywania.

W  przyszłym  tygodniu  -  w dniach   4 – 5  listopada  w  Sanktuarium  odbędzie  się   Całodobowa   Adoracja  Najświętszego  Sakramentu   przed  uroczystością  Pana Jezusa  Króla  Wszechświata.  Rozpoczęcie  adoracji   w  poniedziałek  -  4. listopada  o godz.  18.00.  O  północy  Msza  św.  i  zakończenie  adoracji  we  wtorek -  5. listopada  o godz.  18.00.  Szczegółowy  program  adoracji   podajemy  na  tablicach  ogłoszeń.

 

Dziękujemy  za  złożone  ofiary  na   potrzeby  parafii:   bezimienna  ofiarę  100.- zł,

 

W  minionym  tygodniu  pożegnaliśmy  nasza  parafiankę  panią  Teresę  Stolarz  i  pana  Aleksandra  Kiszkę.   Pomódlmy  się   w  jej  intencji.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości