Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 16.10. 2016
LoginOgłoszenia duszpasterskie 16.10. 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 15 Październik 2016 08:22

XIX       NIEDZIELA      ZWYKŁA      16.  X.    2016

 

Bardzo  serdecznie  dziękujemy  za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z ul. Jana Pawła II nr 13. W  tym  tygodniu  prosimy o opiekę naszą świątynią  parafian  z ul. Jana Pawła II  nr  15.

W   poniedziałek – wspomnienie  św. Ignacego Antiocheńskiego, m.

We  wtorek  - święto  św. Łukasza.  W  tym  dniu  przypada  patronalne

święto   Służby  Zdrowia.

W czwartek – wspomnienie  św. Jana  Kantego,  kapłana.

W piątek -  wspomnienie  bł. Jakuba  Strzemię,  bpa.

W sobotę – święto  rocznicy  poświęcenia bazyliki sandomierskiej.

Parafia  św. Floriana  w  Stalowej  Woli  zaprasza  wszystkich  czcicieli św. Ojca  Pio  oraz  Wspólnoty   św. Ojca  Pio  na  dzień  skupienia  do  kościoła  „Źródła  Bożego  Miłosierdzia” w Stalowej  Woli.  Spotkanie odbędzie  się  w czwartek -  20.X.  Rozpoczęcie  o  godz.12.00,  a  zakończenie  Mszą  św.  o godz.  18.00.

W  tym  tygodniu  w  piątek  o  godz.  19.00  czuwanie  modlitewne  prowadzone  przez  młodzież.  Na   to  spotkanie  zapraszamy  młodzież  z  gimnazjum z  klasy  pierwszej,  drugiej  i  trzeciej,   która   przygotowuje  się  do  Sakramentu  Bierzmowania.

W  ostatnią  sobotę  miesiąca  października z  racji  kończącego  się  roku  miłosierdzia  nasza  parafia  organizuje  pielgrzymkę  do  Kalwarii  Zebrzydowskiej  i  do  Sanktuarium   Bożego  Miłosierdzia  w   Łagiewnikach .  Zapisy    w  zakrystii.

W  tym  roku,  tak  jak  rok  temu,  planujemy  odbyć  „procesję  świętych”.  Odbędzie  się  ona  31.X.  W  tym  dniu   nabożeństwo „różańcowe”  odbędzie  się  wyjątkowo  o  godz.  17.30.  Po  nabożeństwie  dzieci  i  młodzież  przybrane  w  stroje  świętych  poprowadzą  procesję wokół  kościoła. Msza  św. wieczorowa  o  godz.  18.30.

W  najbliższą  niedzielę  - rozpoczęcie  Tygodnia  Misyjnego.  Ofiary  zbierane  na tace  są  przeznaczone   na  misje.

Spotkanie   Grupy  Wsparcia  dla  żyjących  z  osobami  nadużywającymi  alkohol  odbywają  się  w  każdy  piątek o godz. 19.00.

Zachęcamy  do  czytania  prasy  religijnej.  W  zakrystii  są do  nabycia  znane  nam  czasopisma. Jest  kolejny  miesięcznik   „Promyczek  dobra” oraz   nasze  pismo  „Róża  w rodzinie”.

Redakcja miesięcznika przeznaczonego dla  dzieci  „Dominik  idzie  do Pierwszej Komunii  Świętej”  zachęca  rodziców  do  nabywania  tego  czasopisma.  W  zakrystii   można  zapisać  się  na  listę  prenumeratorów.

Zachęcamy także do  korzystania z naszej  biblioteki  parafialnej.   Biblioteka  czynna  jest w każdą  niedzielę  od  godz. 11.00  do  13.30.

Dziękujemy  za  dwie  bezimienne  ofiary  po  100.- zł. na  potrzeby  parafii.

W   ostatnim  tygodniu  pożegnaliśmy  w  naszej  parafii  panią  Marię  Bilecką-Sirko.  Pomódlmy  się  wspólnie  w jej  intencji.

 

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości