Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 III 2017
LoginI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 5 III 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 04 Marzec 2017 17:12

Dziękujemy  parafianom  z  ul.  8 września z  bloku   nr 11   za  pomoc w  sprzątaniu  kościoła  i   ofiarę  na  kwiaty.  W  tym  tygodniu    prosimy   o  opiekę  nad  naszą  świątynią  parafian  z ul.  8  września  nr  13.

Dzisiaj  przypada  27  rocznica  święceń  biskupich  ks. Bpa Edwarda  Frankowskiego.  Pamiętajmy  w  modlitwie   o  naszym  Pasterzu.

W  najbliższą  niedzielę   rozpoczynają  się  rekolekcje  dla  dzieci  szkolnych.  Rekolekcje  będzie  prowadził  ks.  misjonarz  pracujący  w  Ekwadorze  ks. Maciej  Rączkiweicz.  Już               w  niedzielę   podczas  każdej  Mszy  św.   będzie  głosił  nam  słowo  Boże.  Ofiary  zbierane   do  puszek  przeznaczone  są  w  II niedzielę  Wielkiego  Postu  dla  Kościoła  w  Afryce.

Od  przyszłej  niedzieli  rozpoczynają  się  w naszej  parafii  konferencje  dla  narzeczonych.   Spotkanie  będą  odbywać  się   w  każdą  niedzielę  o godz.  17.00.

W  Okresie  Wielkiego  Postu  Nabożeństwo  Drogi  Krzyżowej w każdy  piątek  dla  dzieci o godz. 16.00  i dla dorosłych  o  godz. 18.00.   W  niedziele Gorzkie  Żale   z  kazaniem pasyjnym o godz.  15.30.  Bezpośrednio  po  Gorzkich  Żalach  Msza  św. już  bez  kazania.

W poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30,   Po  Mszy  świętej   wieczorowej  spotkanie Wspólnoty św. Ojca  Pio oraz  katecheza  dla  dorosłych.

W  środę   Międzynarodowy  Dzień  Kobiet.  Podczas   Mszy  świętych  będziemy  polecać  w  modlitwach  wszystkie  niewiasty.

W  piątek  po  Nabożeństwie  Drogi  Krzyżowej przeznaczonej dla  dzieci około   godz.  16.30  spotkanie  rodziców  tych  dzieci,  które  przygotowują  się do pierwszej  Komunii świętej.

Młodzież  klasy  trzeciej  gimnazjum  przychodzi  na swoje  obowiązkowe  spotkanie           w  piątek  (10.III.)  po Mszy  św.  wieczorowej. Jest  to  kolejne  spotkanie  przed  przyjęciem  Sakramentu Bierzmowania.

W  sobotę  rozpoczęcie  nowenny  przed  Uroczystością  św. Józefa.  Chłopców                     i  dziewczęta  zapraszamy  na  spotkanie  scholii  młodzieżowej,  które  odbędzie  się   w  sobotę      o  godz.  16.00.

Zapraszamy  na  spotkania  DOMOWEGO  KOŚCIOŁA  (OAZA  RODZIN).   Spotkania  są  skierowane  do  małżeństw, które  chcą  pogłębić swoją  wiarę  i  miłość  małżeńską.  Spotkania  odbywają  się  raz w miesiącu  w  niedzielę.  Szczegółowe  informacje  udziela  ks. Jacek

Wspólnota  Św. Ojca  Pio  zaprasza  do  udziału  w  rekolekcjach  zamkniętych  w  dniach   od  17.  do  19.  marca,  które  będą  odbywać  się  w  domu rekolekcyjnym   Sióstr  św. Jadwigi  Królowej  w  Zawichoście.

Zapraszamy  do  korzystania  z  lektur   religijnych  z  biblioteki  parafialnej. Nasza biblioteka  parafialna  jest  czynna   w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00.

Jak  każdego  roku  zapraszamy  do  udziału w  pielgrzymce  do  Kalwarii  Zebrzydowskiej  na  „Misterium  Męki  Pańskiej”.  Pielgrzymka  odbędzie  się  w dniach  12 – 14  kwietnia.  Koszt  wyjazdu  140.- zł. W  tym  wliczone  są  dwa  noclegi.  Szczegółowe  informacje  podajemy  na tablicach ogłoszeń  w  kościele..

W  dniach   8 – 9 – 10  marca  ( w  środę  -  czwartek   i  w piątek)  w parafii  św. Jana Chrzciciela  będzie  wydawana  żywność  z  Banku  Żywności. Szczegółowe  informacje  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń   w  kościele.

Dziękujemy  za  bezimienna  ofiarę  100.- zł  na  potrzeby  parafii.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości