Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 2.o4 .2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 2.o4 .2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Czwartek, 30 Marzec 2017 06:54

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO   POSTU – 2.IV. 2017.

 

Dziękujemy  parafianom  z  ul. 8 września z  bloku   nr 13   za  pomoc w  sprzątaniu  kościoła  i ofiarę  na  kwiaty.  W  tym  tygodniu   nadal  ich   prosimy   o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

Dzisiaj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne.    Szczegółowy   program podajemy  na tablicach  ogłoszeń w  kościele.  W poniedziałek,  wtorek  i  środę   Msze  św.  z  naukami  rekolekcyjnymi  o  godz.  10.00; 12.00  i  18.30.

Odwiedziny  chorych  w  czwartek  od  godz.  9.00  do 14.00.  Prosimy  zgłosić  adresy rodzin,  które  pragną  przyjąć P. Jezusa.

W  czwartek  dzień  spowiedzi  św.  Bardzo  usilnie  prosimy, aby w  czwartek  skorzystać  z  Sakramentu  Pokuty,  Przybędą  księża  z  całego dekanatu, spowiedź  św. od  godz.  9.00  do 12.00  i  po  południu  od  godz.  16.00  do   18.30.   Nie  odkładajmy  spowiedzi  św.  na  Wielki  Tydzień.  Zostawmy ten czas  dla tych,  którzy  przyjadą  na  święta  z  zagranicy.

W  tym  tygodniu  pierwszy  czwartek  i  pierwszy  piątek  miesiąca. Adoracja w tych  dniach  od  godz. 17.30. W  piątek  dodatkowa  Msza  św.  o godz.  16.00.

Z  racji  rekolekcji  wielkopostnych  nie  ma  katechezy  dla  dorosłych  w  pierwszy  poniedziałek  miesiąca.  Bierzemy  udział w  rekolekcjach  parafialnych.

W  czwartek  po  Mszy  św. wieczorowej  o godz. 19.00   obowiązkowe  spotkanie  wszystkich  kandydatów  do  bierzmowania  z klas  III  gimnazjum. Prosimy  rodziców  o  dopilnowanie  swoich  dzieci, aby przybyły na  spotkanie.

W  Niedzielę  Palmową  uroczyste   poświęcenia  Palm w kaplicy  św. Barbary  o  godz.  12.00  i  procesja  do  kościoła  parafialnego. W  Niedzielę  Palmową  kolejny  raz   „Droga  Krzyżowa”,  którą  poprowadzi  młodzież  ulicami  naszego Osiedla.  Rozpoczęcie  tego  nabożeństwa  o  godz.  19.30. Na  nabożeństwo  „Drogi  Krzyżowej”  prosimy  przynieść  świece  i  lampiony.

W  zakrystii  są  do  nabycia  baranki  świąteczne,  znane  nam  czasopisma  religijne,  oraz  książeczka  wyjaśniająca  tajemnicę  objawień  „fatimskich”. Biblioteka  parafialna  jest  czynna   w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00 do  13.00.

W  tym  roku  liturgicznym  dekoracje  świąteczne  na Wielki  Czwartek  i  Dekoracje  „Grobu  Pańskiego”  wykonają  Rodziny ze  Wspólnot:  Domowego  Kościoła,  Kręgu  Biblijnego  oraz  Służba  Liturgiczna  Ołtarza.

 

Pielgrzymka  do  Kalwarii  Zebrzydowskiej na „Misterium  Meki Pańskiej”  odbędzie  się  w  dniach  12 – 14 kwietnia.  Szczegółowe  informacje podajemy  na tablicach ogłoszę.

Koło  Radia  Maryja  organizuje  pielgrzymkę  do  Lichenia  i  Torunia.  Pielgrzymka  odbędzie  się  w  dniach  19 – 21 maja.  Szczegółowe  informacje  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń.

W  minionym  tygodniu  pożegnaliśmy  ś.p. Stanisławę  Liwak  i  Weronikę   Kędziora   Wspólnie  polećmy  ich  w  modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości