Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 2.o4 .2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 2.o4 .2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 31 Marzec 2017 17:34

Szczęść Boże!

 

Ośmielam się poprosić o uwzględnienie w czasie niedzielnych ogłoszeń parafialnych informacji o konferencji naukowej organizowanej w związku ze stuleciem janowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Podczas tej konferencji zostaną wygłoszone referaty dotyczące m.in. hierarchów kościoła rzymskokatolickiego, którzy swą drogę edukacyjną rozpoczynali na terenie Ziemi Janowskiej. Będą wygłoszone również referat dotyczące pochodzącego z Janowa Lubelskiego prowincjała dominikańskiego i pochodzącej z Dzwoli generalnej przełożonej pasjonistek. Referatów będzie oczywiście o wiele więcej, bo program konferencji obejmuje ponad 60 wystąpień.

 

Jeśli jest to możliwe, to prosiłabym o zachęcenie parafian do obecności na konferencji w następujący sposób lub w sposób zbliżony do zaprezentowanego poniżej:

 

W najbliższy piątek – 7 kwietnia – odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym w Janowie Lubelskim konferencja naukowa dotycząca szkolnictwa, edukacji, oświaty i wychowania. Podczas tej konferencji wygłoszone zostaną referaty dotyczące biografii pochodzących z terenu powiatu janowskiego osób zasłużonych dla kościoła katolickiego. Dotyczyć będą one m.in. biografii uczącego się przed I wojną światową w Janowie Lubelskim błogosławionego ks. Stefana Grelewskiego, dziewiętnastowiecznego biskupa lubelskiego – Wincentego Pieńkowskiego, powojennego biskupa warmińskiego – Józefa Drzazgi czy współczesnego nam abpa Stanisława Wielgusa.  Organizatorzy serdecznie zapraszają w dniu 7 kwietnia do Janowa Lubelskiego. Rozpoczęcie o godzinie 8.00 Mszą Świętą w janowskim Sanktuarium Maryjnym, a od godziny 9.00 rozpoczęcie w auli licealnej. Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

 

Jest to dość długa treść, ale i wydarzenie jest dość rozbudowane. Zauważyć wypada, że jest ono organizowane m.in. pod patronatem arcybiskupa lubelskiego oraz biskupów sandomierskiego i radomskiego. Załączamy program konferencji, jeśli uzna to ksiądz za stosowne, to prosimy o zamieszczenie go na stronie internetowej parafii.

 

Z wyrazami szacunku

Wiesława Dyjach

Dyrektor LO w Janowie Lubelskim

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 252 gości