Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 9. 04.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 9. 04.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 08 Kwiecień 2017 07:52

NIEDZIELA  PALMOWA  -   9. IV. 2017.

 

Dziękujemy  parafianom  z  ul. 8 września z  bloku   nr 15   za  pomoc w  sprzątaniu  kościoła  i ofiarę  na  kwiaty.  W  tym  tygodniu  nadal ich    prosimy   o  opiekę  nad  naszą  świątynią.   Panu  Zbigniewowi  Skubikowi  i  jego  współpracownikom  dziękujemy  za przybranie  pięknymi  palmami  naszej  świątyni. Dzisiaj  Nabożeństwo  „Drogi  Krzyżowej”.  które  poprowadzi  młodzież  ulicami  naszego Osiedla.  Rozpoczęcie  tego  nabożeństwa  o  godz.  19.30. Na  nabożeństwo  „Drogi  Krzyżowej”  prosimy  przynieść  świece  i  lampiony.

W  poniedziałek  Msza  św.  z  modlitwami  o  uzdrowienie  o  godz.  12.00.

Natomiast w poniedziałek  o godz.  19.00  kolejne  spotkanie wspólnoty   „Rodziców   modlących  się  za dzieci”. Spotkanie w kaplicy  św.  Barbary.

W  poniedziałek  -  10.04.  o  godz.  17.00  w  domu  parafialnym  odbędzie  się  spotkanie  wszystkich  wyjeżdżających  w  pielgrzymce w  miesiącu  sierpniu do  Włoch.  Prosimy,  aby  młodzież  przybyła  z  rodzicami.  Zapraszamy  także  tych,  którzy  się  jeszcze  nie zapisali,  a  planują  pojechać,   są   jeszcze  wolne  miejsca.

Wspólna  próba  liturgii  dla  Chóru  parafialnego  i  scholii  młodzieżowej  we  wtorek  bezpośrednio  po Mszy  św. wieczorowej.

W  Wielki  Czwartek  Msza  św.  Wieczerzy  Pańskiej  o  godz.  18.30.

Po  Mszy  świętej  przeniesienie Pana Jezusa  do  „Ciemnicy”.   Adoracja  Najświętszego  Sakramentu  w  Czwartek  do  godziny  22.00.

W  Wielki  Piątek  Nabożeństwo  Drogi  Krzyżowej  i  Nabożeństwo  Adoracji  Krzyża  o  godz.  15.00. Po  nabożeństwie    adoracja  przy  Grobie  Pańskim  według  podanego  programu  na tablicach  ogłoszeń.

W  Wielką  Sobotę  poświęcenia  pokarmów  wielkanocnych  w  kościele  co  pół   godziny  od  godz.  8.00   do  13.00.  W  Szklarni o godz.  9.00;  we  Flisach  o godz.  9.30;   w  Zofiance  Dolnej o  godz.  10.00  i  w Zofiance  Górnej’ o godz.  10.30.

Nabożeństwo  Wigilii Paschalnej   w Wielką  Sobotę  rozpoczynamy  o  godz.  19.30.  Na  nabożeństwo  przynosimy  świece,  które  będą  potrzebne  przy  uroczystym  odnowieniu  Chrztu  Świętego.

Rezurekcja  w  Niedzielę  Wielkanocną  o  godz.  6.00.

Wyjazd  Służby  Liturgicznej  i  młodzieży  na Mszę  św. Krzyżma  do  katedry  sandomierskiej  w  Wielki  Czwartek  o  godz.  8.00.  Chętnych  prosimy  o  wpisywanie  się  na listę  uczestników   w  zakrystii.

W  zakrystii  są  do  nabycia  baranki  świąteczne,  znane  nam  czasopisma  religijne,  oraz  książeczka  wyjaśniająca  tajemnicę  objawień  „fatimskich”. Dla  dzieci  jest  wydany  świąteczny  numer  „promyczek  dobra.

W  tym  roku  liturgicznym  dekoracje  świąteczne  na Wielki  Czwartek  i  Dekoracje  „Grobu  Pańskiego”  wykonają  Rodziny ze  Wspólnot:  Domowego  Kościoła,  Kręgu  Biblijnego  oraz  Służba  Liturgiczna  Ołtarza.

Dziękujemy  za  ofiarę  500.- zł  na kwiaty  do  Grobu  Pańskiego od  państwa Malinowskich.  Pozostałe  składane  ofiary  bezimienne  przeznaczone  będą  na  dekoracje  Grobu  Pańskiego.  Natomiast  ofiary  składane  podczas  adoracji  Krzyża  w Wielki   Piątek  są  przeznaczone  na  Grób  Pański  w Jerozolimie.   Dziękujemy  za  dostarczenie  wosku  pszczelego  na  zrobienie świecy  paschalnej.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 242 gości