Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 16.04.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 15 Kwiecień 2017 14:36

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO.  16. IV. 2017.

Dziękujemy  parafianom  z  ul. 8 września z  bloku   nr 15   za  pomoc w  sprzątaniu  kościoła  i ofiarę  na  kwiaty.  W  tym  tygodniu  nadal ich    prosimy   o  opiekę  nad  naszą  świątynią   Serdecznie  dziękujemy Wspólnotom  „Domowego  Kościoła”,  „Kręgu  Biblijnego”,  Służbie  Liturgicznej  Ołtarza  i  księżom  wikariuszom za  dekoracje  „Ciemnicy”  i  „Grobu  Pańskiego.  Dziękujemy  panu  Krzysztofowi Biernatowi  za  ofiarowanie  kamienia  z  przeznaczeniem  do  dekoracji   świątecznych.

Wszystkim,  którzy  czuwali  i  modlili  się podczas  „Triduum Paschalnego”, a szczególnie   młodzieży  ze  straży  pożarnej z  Zofianki  i  harcerzom składamy „Bóg zapłać”. Pragniemy  podziękować  wszystkim, którzy  przysłali  na  adres  parafii  życzenia  świąteczne.

W  poniedziałek  wielkanocny  porządek  Mszy  świętych  jak w  niedzielę.  Ofiary zbierane  w tym  dniu  są  przeznaczone  na  KUL.

Obowiązkowe  spotkanie  wszystkich  kandydatów  do  Sakramentu  Bierzmowania  odbędzie  się  w  środę – 19.04. – bezpośrednio  po Mszy  św.  wieczorowej.

W  piątek  z racji  oktawy  Zmartwychwstania Pańskiego nie   obowiązuje  wstrzemięźliwość  od  pokarmów  mięsnych.

W  najbliższą  niedzielę  Uroczystość Bożego  Miłosierdzia.  Zapraszamy na  godz. 15.00  na  wspólną  modlitwę  w  Godzinie  Miłosierdzia. W tym  dniu  rozpoczyna się w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia” po hasłem: „Idźcie i głoście.

W  Niedzielę  Miłosierdzia  - 23  dzień  miesiąca -  przez  cały  dzień  wstawienie Najświętszego  Sakramentu  w  kaplicy  św.  Barbary  i  możliwość  prywatnej  adoracji   do   godz.  18.00.

Decyzją  Konferencji  Episkopatu Polski w tym dniu  odbędzie  się  zbiórka do puszek  jako wyraz  solidarności z narodem syryjskim,  przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Sytuacja  jest  wciąż dramatyczna. Pomocy  humanitarnej potrzebuje  ponad 13 milionów  ludzi. W tym  6  milionów  dzieci.

Dziękujemy  za  bezimienne  ofiary  100.-   i   50 zł.  na kwiaty  do  Grobu  Pańskiego.   Zachęcamy  do czytania  prasy  religijnej.  W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  znanych  nam  czasopism..

Wszystkim  Parafianom  i  Gościom  składamy  serdeczne  życzenia od kapłanów  pracujących i pochodzących z parafii,  Życzymy wielu łask Bożych  i  radości  płynących z   miłości do  Zmartwychwstałego  Chrystusa.  Życzymy  spokoju,  pomyślności  na każdy  dzień  życia. Szczęść  Boże.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości