Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 23. 04.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 23. 04.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 22 Kwiecień 2017 19:24

NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO    23. IV. 2017.

Dziękujemy  parafianom  z  ul. 8 września z  bloku   nr 15   za  pomoc w  sprzątaniu  kościoła  i ofiarę  na  kwiaty.  W  tym  tygodniu  nadal ich    prosimy   o  opiekę  nad  naszą

Dzisiaj  w   Uroczystość Bożego  Miłosierdzia.  Zapraszamy na  godz. 15.00  na  wspólną  modlitwę  w  Godzinie  Miłosierdzia.   Rozpoczyna się w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia” po hasłem: „Idźcie i głoście.

Decyzją  Konferencji  Episkopatu Polski w tym dniu  odbędzie  się  zbiórka do puszek  jako wyraz  solidarności z narodem syryjskim,  przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Sytuacja  jest  wciąż dramatyczna. Pomocy  humanitarnej potrzebuje  ponad 13 milionów  ludzi. W tym  6  milionów  dzieci.

Dzisiaj  w  Niedzielę  Miłosierdzia  przez  cały  dzień  wstawienie Najświętszego  Sakramentu  w  kaplicy  św.  Barbary  i  możliwość  prywatnej  adoracji   do   godz.  18.00.

Dzisiaj  przypada 25-ta  rocznica  przyjęcia  święceń  biskupich  przez  Ks. Bpa  Wacława  Świerzawskiego. Polecajmy  go  w  modlitwie.

W  poniedziałek  -  24.04. – w  Kościele  obchodzona  jest  uroczystość   św. Wojciecha B.M.. Głównego  Patrona  Polski.  Dodatkowa  Msza  św. w naszej  parafii.   w tym  dniu  o  godz.  10.00.

Spotkania  dla  dzieci  przed  I Komunią  św. o godz,.  19.00

Dla  Grupy  I  z  godziny  12.00  w  poniedziałek.

Dla  Grupy  II  z  godziny  10.00 we  wtorek.

Egzamin  kandydatów  do  bierzmowania  odbędzie  się  w  czwartek  i  w piątek  po  Mszy  św.  wieczorowej. W  czwartek  grupa  I  w  piątek  grupa  II.        Na  egzamin  przychodzimy  z  rodzicami.

Podaje  się  do  publicznej  wiadomości  wiernych,  że  za  zgodą Metropolity  Lubelskiego, Ks. Stanisława  Budzika  ma  przystąpić  do  święceń  prezbiteratu  diakon Damian Łukasz  Matysiak.  Ktokolwiek widziałby  o  niegodnym  postępowaniu  wymienionego diakona ma w sumieniu  obowiązek niezwłocznie  powiadomić  miejscowego Księdza Proboszcza,  Rektora  Seminarium   lub  bezpośrednio  Arcybiskupa  Lubelskiego.

W sobotę – 29.04.  dzień  męczeństwa  duchowieństwa polskiego  w  czasie  II  wojny  światowej.

Dzień   Otwartej  Furty  w  WSD   w  Sandomierzu  odbędzie  się    w  dniu  1 maja.  Wszyscy  chętni  na   wyjazd  do  Sandomierza  zgłaszają  swój  udział  w  zakrystii  na  listę  uczestników.

Dziękujemy  za  bezimienne  ofiary  200.-   i   100 zł.  na potrzeby  parafii.   Zachęcamy  do czytania  prasy  religijnej.  W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  znanych  nam  czasopism.  W  tygodniku    „Gość Niedzielny”  jest  dodatkowa płyta  DVD  z  bardzo  dobrym  filmem p.t. „Zmartwychwstały”.

Odpust  św.  Wojciecha  w parafii   Momoty  odbędzie  się  w  przyszłą  niedzielę -  30. Kwietnia.   O Godz.  8.00  z  naszej  parafii  wyruszy  pielgrzymka  do  Momot  na uroczystą   Mszę  św. która  będzie  sprawowana o  godz.  12.00.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości