Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 28.05 .2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 28.05 .2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 26 Maj 2017 17:26

VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA   28. V. 2017.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

 

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom  z  ul.  8  września   z  bloku nr  17. W  tym  tygodniu   prosimy  parafian  z  ul.  8  września  nr  19   o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

Poświęcenie  pól  we  Flisach  dzisiaj  o  godz.  17.00.

Poświęcenie  pól  w  Zofiance  Dolnej   i  Górnej  w niedzielę  4. VI. o godz. 17.00

W tym  tygodniu  trwa  nowenna  przed  Uroczystością  Zesłania  Ducha  Świętego.

Wczoraj - w  sobotę  -  27 maja diakoni  pochodzący  z naszego  miasta Damian  Matysiak  i  Maciej  Molicki przyjęli   święcenia  kapłańskie  w  Archikatedrze  Lubelskiej  z  rąk Metropolity  Lubelskiego ks. abpa  Stanisława  Budzika.  Msza  święta  prymicyjna  zostanie  odprawiona  w naszej  parafii przez  Księdza  Neoprezbitera  Damiana Matysiaka  4  czerwca  o  godz. 12.00.

W tym  tygodniu  w  poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

W środę  -  Święto Nawiedzenia  N.M.P. i zakończenie nabożeństw majowych.

W czwartek – wspomnienie  św. Justyna,  męczennika.

W piątek – wspomnienie  błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy.

W sobotę – wspomnienie św. męczenników  Karola Lwangi i  Towarzyszy.

W  przyszłą  niedzielę  - 4.VI. – Uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego.

Z  okazji  Dnia  Dziecka organizujemy  dnia  3  czerwca – w sobotę – wyjazd  dzieci  i  młodzieży do „Farmy Iluzji”  koło  Lublina  oraz  do  cukierni  McDonald  w Lublinie.  Koszt  przejazdu  i  biletu  50.- zł.  Małe  dzieci  mogą pojechać z rodzicami.  Zapisy  chętnych  w zakrystii.

W  tym  tygodniu pierwszy  czwartek,  pierwszy  piątek  i  pierwsza  sobota  miesiąca.  Adoracja  w  czwartek  i  w  piątek  od  godz.  17.30. w piątek  dodatkowa  Msza  św. o godz.  16.00.  W  sobotę  adoracja  po  Mszy  św. wieczorowej  oraz  nabożeństwo  maryjne  o  godz.  20.00  zakończone   procesja  światła.

Uroczystość  Pierwszej  Rocznicy  przyjęcia  Komunii świętej  odbędzie  się  w  niedzielę  -  11.  czerwca   o godz.  12.00.

Wyjazd  młodzieży  na  spotkanie  modlitewne  do Lednicy  w  piątek  2.VI.  Zgłoszenia  na  listę  uczestników  przyjmujemy  w zakrystii.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  tygodników „Gość niedzielny”,  „Niedziela”, „Róża  w rodzinie”,   miesięcznik  „Arka”,  dla  dzieci: „Promyczek  dobra”  i dla  najmłodszych  „Mały  promyczek  dobra”.  Zachęcamy  rodziców  do  nabywania  tego  czasopisma  dla  dzieci.

Nasza  biblioteka  parafialna  jest  czynna  w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.  Zapraszamy i zachęcamy  do  korzystania z religijnych  lektur.

W przyszła  niedzielę   podczas  Mszy  świętych  odbędą  się  krótkie  spotkania  z  autorką  książki o  Janie  Pawle  II. -   panią  Joanną  Jurkiewicz.   Książka  nosi  tytuł  „Zwiastunowi  z  Gór”.

Dzisiaj  zbiórka  do  puszek  na  Instytut  Teologiczny  naszej   diecezji.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości