Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 28. 05. 2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 28. 05. 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 26 Maj 2017 17:29

VII  NIEDZIELA  WIELKANOCNA   28. V. 2017.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

 

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom  z  ul.  8  września   z  bloku nr  17. W  tym  tygodniu   prosimy  parafian  z  ul.  8  września  nr  19   o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

Poświęcenie  pól  we  Flisach  dzisiaj  o  godz.  17.00.

Poświęcenie  pól  w  Zofiance  Dolnej   i  Górnej  w niedzielę  4. VI. o godz. 17.00

W tym  tygodniu  trwa  nowenna  przed  Uroczystością  Zesłania  Ducha  Świętego.

Wczoraj - w  sobotę  -  27 maja diakoni  pochodzący  z naszego  miasta Damian  Matysiak  i  Maciej  Molicki przyjęli   święcenia  kapłańskie  w  Archikatedrze  Lubelskiej  z  rąk Metropolity  Lubelskiego ks. abpa  Stanisława  Budzika.  Msza  święta  prymicyjna  zostanie  odprawiona  w naszej  parafii przez  Księdza  Neoprezbitera  Damiana Matysiaka  4  czerwca  o  godz. 12.00.

W tym  tygodniu  w  poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

W środę  -  Święto Nawiedzenia  N.M.P. i zakończenie nabożeństw majowych.

W czwartek – wspomnienie  św. Justyna,  męczennika.

W piątek – wspomnienie  błogosławionych męczenników Sadoka i Towarzyszy.

W sobotę – wspomnienie św. męczenników  Karola Lwangi i  Towarzyszy.

W  przyszłą  niedzielę  - 4.VI. – Uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego.

Z  okazji  Dnia  Dziecka organizujemy  dnia  3  czerwca – w sobotę – wyjazd  dzieci  i  młodzieży do „Farmy Iluzji”  koło  Lublina  oraz  do  cukierni  McDonald  w Lublinie.  Koszt  przejazdu  i  biletu  50.- zł.  Małe  dzieci  mogą pojechać z rodzicami.  Zapisy  chętnych  w zakrystii.

W  tym  tygodniu pierwszy  czwartek,  pierwszy  piątek  i  pierwsza  sobota  miesiąca.  Adoracja  w  czwartek  i  w  piątek  od  godz.  17.30. w piątek  dodatkowa  Msza  św. o godz.  16.00.  W  sobotę  adoracja  po  Mszy  św. wieczorowej  oraz  nabożeństwo  maryjne  o  godz.  20.00  zakończone   procesja  światła.

Uroczystość  Pierwszej  Rocznicy  przyjęcia  Komunii świętej  odbędzie  się  w  niedzielę  -  11.  czerwca   o godz.  12.00.

Wyjazd  młodzieży  na  spotkanie  modlitewne  do Lednicy  w  piątek  2.VI.  Zgłoszenia  na  listę  uczestników  przyjmujemy  w zakrystii.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  tygodników „Gość niedzielny”,  „Niedziela”, „Róża  w rodzinie”,   miesięcznik  „Arka”,  dla  dzieci: „Promyczek  dobra”  i dla  najmłodszych  „Mały  promyczek  dobra”.  Zachęcamy  rodziców  do  nabywania  tego  czasopisma  dla  dzieci.

Nasza  biblioteka  parafialna  jest  czynna  w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.  Zapraszamy i zachęcamy  do  korzystania z religijnych  lektur.

W przyszła  niedzielę   podczas  Mszy  świętych  odbędą  się  krótkie  spotkania  z  autorką  książki o  Janie  Pawle  II. -   panią  Joanną  Jurkiewicz.   Książka  nosi  tytuł  „Zwiastunowi  z  Gór”.

Dzisiaj  zbiórka  do  puszek  na  Instytut  Teologiczny  naszej   diecezji.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości