Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 4.06. .2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 4.06. .2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 03 Czerwiec 2017 09:26

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁĄNIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO  -  4.  06.  2017

 

Dzisiaj  zakończenie  Okresu  Wielkanocnego.  Jutro   Święto  N.M.P. Matki  Kościoła.   Porządek  Mszy  świętych  jak  w   każdą  niedzielę.

Przez  cały  miesiąc  czerwiec  nabożeństwo  do  Najświętszego  Serca  Jezusowego  o godz.  18.00.

W czwartek  święto Jezusa  Chrystusa  Najwyższego Kapłana.  W  naszej  Parafii w   czwartek  Parafialny  Odpust  ku  czci  św.  Jadwigi  Królowej. Porządek  Mszy  świętych  jak  w  niedzielę.  Uroczysta  suma  o  godz.  12.00.

Msza  święta  na  cmentarzu  w   środę – 7.VI. -  o  godz.  18.00.

Spotkania  dzieci,  które  będą  obchodzić  pierwszą  rocznicę  przyjęcia  Komunii św.  odbędą się we  wtorek  i  w  czwartek. Spowiedź  dzieci  i ich rodzin  w  piątek  od godz.  17.00.

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom  z  ul.  8  września   z  bloku nr  19. W  tym  tygodniu prosimy  o  opiekę  nad  kościołem  rodziców,  których  dzieci  będą  świętowały    pierwszą   rocznicę  Komunii świętej.

Dzisiaj poświęcenie  pól  w  Zofiance  Dolnej   i  Górnej   o godz. 17.00

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  tygodników „Gość niedzielny”,  „Niedziela”, „Róża  w rodzinie”,   miesięcznik  „Arka”,  dla  dzieci: „Promyczek  dobra”  i dla  najmłodszych  „Mały  promyczek  dobra”.  Zachęcamy  rodziców  do  nabywania  tego  czasopisma  dla  dzieci.

Nasza  biblioteka  parafialna  jest  czynna  w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.  Zapraszamy i zachęcamy  do  korzystania z religijnych  lektur.

W przyszła  niedzielę   Uroczystość  Trójcy  Przenajświętszej i  zakończenie  okresu   Komunii  świętej  Wielkanocnej.

W  przyszłą  niedzielę    obchody  73-ciej  rocznicy  bitwy  partyzanckiej  na  Porytowym  Wzgórzu.  Rozpoczęcie  uroczystości  o godz.  9.45.

Dziękujemy  za  ofiary na  potrzeby  naszego  kościoła:  100.zł.  od  małżonków  świętujących  30-tą  rocznicę   ślubów   małżeńskich.

Dzisiaj  jak  każdego  roku w  pierwszą  niedzielę  miesiąca  czerwca  w całej  Polsce  obchodzony   jest dzień  dziękczynienia  i odbywa  się  zbiórka   do  puszek  na  świątynię  Opatrzności  Bożej.

Pielgrzymka  dla  dzieci,  które  przyjęły  I Komunię  św. odbędzie  się  w  piątek – 16.VI.. Zapraszamy  na  spotkanie  organizacyjne  przed  pielgrzymką wszystkich  rodziców  dzieci „komunijnych” w  poniedziałek -  5.VI.  po  Mszy  św.  wieczorowej.

Na  tablicach  ogłoszeń  podajemy  informację  o  pielgrzymkach  autokarowych  do  Krakowa-Łagiewnik  10 - 11.  VI.,  do  Radecznicy  w  dniu   13. VI.  na  Uroczystość  św.  Antoniego  oraz  do   Częstochowy  w  dniu  9 - 10.  VII.  na  spotkanie   Rodziny  Radia   Maryja.

Szczegółowe  informacje   podajemy  na tablicach  ogłoszeń. Zapisy  na  wyjazd  do  Łagiewnik  przyjmujemy  w zakrystii.

Pan  Poseł  do  Parlamentu  Europejskiego prof.  Mirosław  Piotrowski oraz  Stowarzyszenie  Porozumienie  Inicjatyw  Samorządowych   zapraszają  na  premierę  sztuki  teatralnej p.t. „Zmierzch  Demonów” w wykonaniu  Teatru  Studenckiego z Wyższej  Szkoły  Kultury  Społecznej  i Medialnej  w  Toruniu.  Spektakl  odbędzie  się  w Janowskim  Ośrodku  Kultury  w  niedzielę -  11. VI. o godz.  19.00.  Wstęp  wolny.

Dzisiaj  Ks.  Damian  Matysiak  w  naszej  parafii  przeżywa  swoje  prymicje.  Natomiast  pragniemy,  aby  ks.  Maciej  Molicki  który  jest bardzo  ściśle  związany  z  naszą  parafią  także  celebrował  w  naszym  kościele  Mszę  św.  prymicyjną. Prymicje  ks.  Macieja  zaplanowaliśmy  na  Uroczystość  św. Jana Chrzciciela -   dniu  24  czerwca  o  godz.  18.30 .

Dzisiaj  gościmy  panią  redaktor, Joanną  Jurkiewicz,  autorkę  książki  o Janie  Pawle  II, prosimy  panią  o  krótkie  ukazanie  treści  swojej  publikacji.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości