Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 11. 06 .2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 11. 06 .2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 10 Czerwiec 2017 16:09

UROCZYSTOŚĆ   NAJŚWIĘTSZEJ    TRÓJCY  11.  06.  2017

 

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty  rodzicom,  których  dzieci  świętowały   pierwszą   rocznicę  Komunii świętej.     W  tym  tygodniu  prosimy  o  opiekę  nad  naszą  świątynią  parafian  z  ul. Wiejskiej  nr  16.

Dziękujemy   także  rodzicom  tych  dzieci,  które  świętują  pierwszą  rocznicę  przyjęcia  Komunii świętej  za  dary  ołtarza:  dwa  złote  ornaty do  Mszy  św.

W poniedziałek Msza św. z modlitwami o uzdrowienie o godz. 12.00

W  poniedziałek  na  Mszy  św. wieczorowej  będziemy  gościć  księży,  którzy  jako  klerycy razem z  naszym  księdzem  proboszczem  służyli  w  wojsku.

Spotkanie  Wspólnoty  modlącej  się  za  dzieci  w  poniedziałek o  godz.  19.00.

We  wtorek – 13.VI. - ósma  rocznica  nominacji  ks. dra  Krzysztofa Nitkiewicza na biskupa  sandomierskiego.

W tym tygodniu  Uroczystość  Bożego  Ciała. Rozpoczęcie Mszą  św.  w  Kolegiacie  Janowskiej  o  godz. 10.30.  Zakończenie procesji  Mszą  świętą  w  naszej  parafii.  Prosimy  o przybranie  trasy dla  eucharystycznej  procesji.  Podczas  Oktawy  Bożego  Ciała Nabożeństwo  do  Najświętszego  Serca  Pana Jezusa  i  procesja wokół  kościoła. Zapraszamy  wszystkie  dzieci  w  strojach  „komunijnych”  do  sypania kwiatów  podczas  Oktawy  Bożego  Ciała.

W sobotę  - 17.VI.  o  godz.  18.00   Msza  św.  na  cmentarzu  przed  uroczystością  odpustową  ku  czci  św. Jana  Chrzciciela.

W  niedzielę  -  18.VI.  Siostra Zakonna  Anna Chałabis  będzie  świętowała  srebrny  jubileusz  życia  zakonnego  podczas  Mszy  św. o  godz.  12.00.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  tygodników „Gość niedzielny”,  „Niedziela”, „Róża  w rodzinie”,   miesięcznik  „Arka”,  dla  dzieci: „Promyczek  dobra”  i dla  najmłodszych  „Mały  promyczek  dobra”.

Nasza  biblioteka  parafialna  jest  czynna  w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.  Zapraszamy i zachęcamy  do  korzystania z religijnych  lektur.

Dziękujemy  za  ofiary na  potrzeby  naszego  kościoła:  500.zł.  od  małżonków  świętujących  60-tą  rocznicę   ślubów   małżeńskich.

Pielgrzymka  dla  dzieci,  które  przyjęły  I Komunię  św. odbędzie  się  w  piątek – 16.VI..

Nasz  janowski  dekanat  w dniach  18 – 19  czerwca  prowadzi  nocną  adorację  na  Jasnej  Górze  z  modlitwami  o  powołania  kapłańskie  i  zakonne.  Wyjazd  do  Częstochowy  w niedziel  o  godz.  14.00  z  parkingu  przed  Sanktuarium.  Zapisy  przyjmujemy  w  zakrystii.

Organizowany  jest  wyjazd  do  Rzeszowa  w  Uroczystość  Bożego  Ciała  –  czwartek  -   na  koncert  Uwielbienia p.t. „Koncert  Jednego  Serca  i  Jednego  Ducha".  Zapisy  przyjmujemy  w zakrystii.

Dnia  17  czerwca  (sobota)  organizatorzy wyścigu  kolarskiego  zapraszają  do  kibicowania  kolarzom  podczas  wyścigu po  Ziemi  Janowskiej.  Start i meta  odbędzie  się  na terenie  Parku  Rekreacji  ZOOM  NATURY. Rozpoczęcie  wyścigu   o godz.  11.30.  Na  tablicach  ogłoszeń  podajemy  szczegółowe  informacje.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości