Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 11.06.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 16 Czerwiec 2017 19:35

XI  NIEDZIELA    ZWYKŁA  11.  06.  2017

 

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  16.  W  tym  tygodniu  prosimy  o  opiekę  nad  naszą  świątynią  parafian  z  ul.  Wiejskiej  nr  18.

Świętujemy  Oktawę  Bożego  Ciała.  Codziennie  o  godz.  18.00  nabożeństwo  Eucharystyczne  połączone  z  procesją  wokół  kościoła. Zapraszamy  dzieci  do  udziału  w procesji  i  do  sypania kwiatów.  Zakończenie  Oktawy w czwartek o   godz.  18.00.  Kierujemy  gorącą  prośbę,  aby  jak  każdego  roku  przygotować  ołtarze  i  trasę  procesji  jak  w latach  ubiegłych.

Msza  święta   na  zakończenie  roku  dla  dzieci  przedszkolnych  w  czwartek  o  godz.  9.30.  W  tym dniu  także  zakończenie  roku  dla  Ośrodka  Rewalidocyjno-Wychowawczego  o  godz. 11.00

W  piątek  Uroczystość   Najświętszego  Serca  Pana Jezusa.  Nabożeństwo  przebłagalne  i  procesja o  godz.  18.00. W piątek  nie  obowiązuje  wstrzemięźliwość  od  pokarmów  mięsnych.  Przez  cały  dzień  w piątek  adoracja  Najświętszego  Sakramentu  w  kaplicy  św.  Barbary. Zachęcamy  do cichej  prywatnej  modlitwy.

W  piątek  - 23. VI. -  o  godz.  8.00  Msza  św.  dziękczynna  na  zakończenie   roku  szkolnego  w  intencji  dzieci,  wychowawców  i  ich   rodzin.

W  poniedziałek  rocznica  święceń  kapłańskich  Biskupa  Ordynariusza  naszej  diecezji  i  święcenia  kapłańskie  w katedrze  sandomierskiej.

W  sobotę  Uroczystość  Narodzenia  św.  Jana  Chrzciciela. Odpust  w  kolegiacie  janowskiej. Natomiast  w  tym  dniu  -  w  sobotę   przypada  Wspomnienie  Niepokalanego  Serca  N. M. P.  w  naszej  parafii  organizujemy parafialne  spotkanie   małżeństw  sakramentalnych.   Spotkanie rozpoczniemy  o godz.  8.00  i  zakończymy  około  godz.  11.00.  Szczegółowy  program  podajemy  na  tablicach  ogłoszeń. W sobotę  o godz.  18.30  Mszę  św. prymicyjną  będzie  sprawował  ks. Maciej  Molicki  -  były  ministrant  i lektor  w naszej  parafii.

Otrzymaliśmy  zaproszenie  do udziału  w pieszej  pielgrzymce  z  Łomianek  do  Gietrzwałdu  w  dniach  25.VI.  -  1.VII.  Szczegóły  na  gablotach  parafialnych.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery  tygodników „Gość niedzielny”,  „Niedziela”, miesięcznik  „Arka”,  dla  dzieci: „Promyczek  dobra”  i dla  najmłodszych  „Mały  promyczek  dobra”.   W  miesięczniku   „Mały  gość  niedzielny”  jest  zamieszczona  najnowsza  płyta  DVD  zespołu   „Arki  Noego”.

Nasza  biblioteka  parafialna  jest  czynna  w każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.  Zapraszamy i zachęcamy  do  korzystania z religijnych  lektur.

Dziękujemy  za dwie  bezimienne   ofiary po  100.- zł.  na  potrzeby  naszego  kościoła.   Wszyscy,  którzy  udają  się  w  pielgrzymce  w  sierpniu do  Włoch   proszeni  są  o  uregulowanie  całości  wpłaty  do  dnia   30  czerwca.

Fundacja „Bialskie  Horyzonty”  zaprasza Seniorów  w  wieku  powyżej  60  lat  do udziału w  projekcie  „Cudowni Seniorzy”, którego  celem jest  zwiększenie  dostępności  i  różnorodności  oferty  edukacyjnej. Szczegółu na tablicach ogłoszeń.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości