Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 23.07.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 23.07.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 21 Lipiec 2017 17:30

XVI  NIEDZIELA    ZWYKŁA  23.  07.  2017

 

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  18.  W  tym  tygodniu  nadal  ich  prosimy  o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

Dzisiaj  - 23  lipca  całodzienna  Adoracja Najświętszego Sakramentu  w  kaplicy  świętej  Barbary.

W poniedziałek – wspomnienie  św.  Kingi.

We wtorek – święto  św.  Jakuba Apostoła  i  wspomnienie  św. Krzysztofa, patrona  kierowców. Jest  to  dzień  imienin naszego  Księdza  Biskupa  Ordynariusza  Krzysztofa  Nitkiewicza.

W środę – wspomnienie  świętych  Joachima   i  Anny.

W sobotę  -  wspomnienie  św. Marty.

W  niedzielę  30  sierpnia z  racji   uroczystości   św.  Krzysztofa błogosławieństwo  pojazdów  po każdej Mszy  św. Jak  każdego  roku  odbywa  się  „Akcja  św.  Krzysztof  1  gr  za  1  km. Trwa  Tydzień  św. Krzysztofa  pod  hasłem: „ Niesiemy  Dobrą  Nowinę  Drogami  świata.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery znanych  nam  czasopism  tak  dla  dorosłych  jak  i  dla  dzieci.  Zachęcamy  do  czytania  prasy  i  książek  religijnych.   Biblioteka  parafialna  jest  czynna   w  każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.

Dziękujemy za  ofiarę  100.- zł.  od  pani  Rozalii  Wojciechowskiej oraz  za  bezimienne  ofiary 200.-   100.- i  50. - zł.  na  potrzeby  parafii.

W  najbliższą  niedzielę – 30 lipca przybędą  do nas  Siostry  ze  zgromadzenia  Rodziny  Maryi.  Podczas  każdej  Mszy  świętej przybliżą  nam   charakter  swojej  pracy.

Od   poniedziałku   można  zgłaszać  swój  udział  w pieszej  pielgrzymce  z Janowa  Lubelskiego   na Jasną  Górę . Pielgrzymka rozpoczyna  się  2  sierpnia.  Trasa  pielgrzymki  320  km.   Zapisy  odbywać  się  będą   w  parafii  św. Jana  Chrzciciela.

Katolickie  Radio „Zamość”  organizuje  Festiwal  Dobrych  Filmów. Z tej  racji  w  parafii  św. Jana  Chrzciciela   będą  wyświetlane  filmy: w poniedziałek o godz.  20.00  film „Siła Modlitwy”, we wtorek  o godz. 20.00 film „Bezcenny  Dar”.

Wszystkim  wyjeżdżającym w naszej pielgrzymce  do   Włoch przypominamy  o  wyrobieniu  Europejskiej  Karty  Ubezpieczenia  Zdrowotnego  (EKUZ)  w punkcie  Narodowego  Funduszu  Zdrowia.  Zarówno  pełnoletni jak i  niepełnoletni  muszą  posiadać  przy  sobie  kartę  EKUZ,  dowód  osobisty  lub  paszport.

Organizowana  jest  pielgrzymka  do Zuzeli Ks. Kard, Stefana Wyszyńskiego,  na trasie  pielgrzymki jest  przewidziany  Ciechanowiec, Białystok,  Sokółka,  Góra  Krzyży,  Kodeń.  Szczegółowe  informacje  są podane  na  tablicach  ogłoszeń.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości