Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 30.07.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 30.07.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 29 Lipiec 2017 10:53

XVII  NIEDZIELA    ZWYKŁA  30.  07.  2017

 

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  18.  W  tym  tygodniu    prosimy  o  opiekę  nad  naszą  świątynią   parafian  z  ul. Wiejskiej   nr  20.

Dzisiaj  na  zakończenie  tygodnia   św.  Krzysztofa  błogosławieństwo  pojazdów  po każdej Mszy  św. Jak  każdego  roku  odbywa  się  „Akcja  św.  Krzysztof  1  gr  za  1  km.

W  tym  tygodniu  pierwszy  czwartek,  pierwszy  piątek  i pierwsza  sobota  miesiąca.  Adoracja  Najświętszego  Sakramentu  w czwartek  i  w piątek  od  godz.  17.30.  W  piątek  dodatkowa  Msza  św.  o  godz.  16.00. W  sobotę  adoracja  Najświętszego  Sakramentu  po Mszy  św. wieczorowej.  O godz.  20.00  Nabożeństwo  Maryjne  zakończone  procesja  światła.

Pamiętajmy,  że  miesiąc   sierpień  jest  miesiącem  trzeźwości.  Zachęcamy  wszystkich  do  modlitwy  o  trzeźwość  w  naszych   rodzinach.

W poniedziałek  wspomnienie  św.  Ignacego  z Loyoli, kapłana.

We  wtorek  św.  Alfonsa  Marii  Liguoriego, bpa  dK.

W  piątek wspomnienie  św.   Jana  Marii  Wianneya, kapłana.

W  tym  tygodniu  możliwość  zyskania  „odpustu  Porcjunkuli”  w  kościołach  parafialnych   w  poniedziałek  1.08. Konieczne  jest  wyzbycie  się  przywiązania do  grzechów, stan  łaski  uświęcającej,  Komunia  św., nawiedzenie  kościoła  i  odmówienie  Ojcze  nasz,  Wierzę  w Boga oraz  dowolnej  modlitwy w  intencji Ojca  Świętego.

Spotkanie  wszystkich  wyjeżdżających  w  pielgrzymce  do  Włoch  odbędzie  się  w  poniedziałek   7 sierpnia  o  godz.  19.15  w  domu  parafialnym.  Prosimy,  aby na spotkanie  przybyli  rodzice  młodzieży  udających  się  w tej  pielgrzymce.  Obecność  obowiązkowa.

W  zakrystii są  do  nabycia  kolejne  numery znanych  nam  czasopism  tak  dla  dorosłych  jak  i  dla  dzieci.  Zachęcamy  do  czytania  prasy  i  książek  religijnych.   Biblioteka  parafialna  jest  czynna   w  każdą  niedzielę  od  godz.  11.00  do  13.00.

Zapisy  na   pielgrzymkę   z Janowa  Lubelskiego   na Jasną  Górę  odbywają  się  w  parafii   św.  Jana  Chrzciciela . Pielgrzymka rozpoczyna  się  2  sierpnia.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości