Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2017
LoginOgłoszenia duszpasterskie 14.10.2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Sobota, 14 Październik 2017 08:11

XXVIII  NIEDZIELA    ZWYKŁA  15. 10.  2017

W poniedziałek  odbędą się w  Sandomierzu  uroczystości  pogrzebowe Ks. Bpa  Wacława Świerzawskiego.  Rozpoczęcie   w  kościele  seminaryjnym o  godz.  8.00. Następnie  o  godz.  11.00 procesja   do  katedry. Msza  św. pogrzebowa  w katedrze  i  złożenie  trumny  ze  zmarłym  Biskupem  w  krypcie  biskupów  sandomierskich

Dziękujemy za  sprzątanie  kościoła  i  ofiarę  na  kwiaty parafianom z  ul. Wiejskiej  nr  22.  W  tym  tygodniu  prosimy parafian z  ul. Wiejskiej    nr  24   opiekę  nad   świątynią.

W poniedziałek  -  wspomnienie  św.  Jadwigi  Śląskiej.

We wtorek – wspomnienie  św. Ignacego  Antiocheńskiego.

W  środę  -  święto  św.  Łukasza   Ewangelisty. Jest  to patronalny  dzień Służby zdrowia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Służby Zdrowia.

W piątek  -  wspomnienie  św.  Jana Kantego, kapłana.

W sobotę  - wspomnienie  św.  Jakuba  Strzemię.

Kontyłowana   jest  akcja  zbierania  podpisów pod  obywatelskim  projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie  zabijania  chorych  dzieci.  Podpisać się  może  każdy, kto  ukończył 18 rok życia. Potrzebny  jest  numer  PESEL-u.

W  przyszłą  niedzielę  - 22 października - rozpoczynamy  w naszej  parafii  kurs  przedmałżeński.  Spotkania  dla  narzeczonych  odbywać  się  będą w każdą  niedzielę o godz.  17.00 w  domu  parafialnym.

Młodzież z klasy  siódmej oraz  z klas  drugiej  i  trzeciej gimnazjum  zapraszamy  na  pierwsze  spotkanie  rozpoczynające  przygotowania  do Sakramentu  Bierzmowania.  Spotkanie odbędzie  się  w piątek. Wszystkich  prosimy  o przybycie  na Mszę  św. o godz. 18.30 i po Mszy  św.  odbędzie się  krótkie  spotkanie  wprowadzające młodzież w cykl  kolejnych  spotkań. Bardzo  prosimy  aby  na to  potkanie  przybyli  także  rodzice  tej młodzieży. Obecność   młodzieży  jest  obowiązkowa.

Janowski Ośrodek  Kultury  zaprasza na film p.t. „Dwie  korony”. Film opowiada o życiu  Ojca  Maksymiliana Marii  Kolbego, począwszy od  dzieciństwa  do  śmierci  w  Oświęcimiu.  Film będzie  wyświetlany w dniach  20; 21; 22 października (piątek-sobota-niedziela) o godz. 17.30.

Dziękujemy  za   dwie  bezimienne  ofiary po  100.- zł.  na  potrzeby  parafii.

W  minionym  tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Stanisława   Saka  i  Edwarda  Orzeł.  Polećmy  ich we  wspólnej modlitwie.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 189 gości