Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia Ogłoszenia duszpasterskie 10. XI 2019
LoginOgłoszenia duszpasterskie 10. XI 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks. Jacek Beksiński   
Piątek, 08 Listopad 2019 20:24

XXXII  NIEDZIELA   ZWYKŁA  -  10.  XI.  2019 .

Dziękujemy  za  pomoc  w  sprzątaniu  kościoła   i  złożoną   ofiarę  parafianom z  ul. Jana Pawła  II  nr  17. W  najbliższym   tygodniu  prosimy parafian z  ul.  8  września    nr  4  o  opiekę  nad  naszą  świątynią.

W poniedziałek  Narodowe  Święto  Niepodległości.  W  tym  dniu  modlimy  się  w  intencji  Ojczyzny.  Uroczysta   Msza  święta   w  kolegiacie  o  godz. 9.00.

W  naszej  parafii  porządek  Mszy  świętych  jak  w   niedzielę.

Spotkanie  rodziców  modlących  się  na  różańcu  za  swoje  dzieci  w  tym  miesiącu  odbędzie  się we  wtorek  12.  XI. o  godz.  19.00.

W  poniedziałek  przypada  wspomnienie  św. Marcina  bpa.

We  wtorek -  wspomnienie  św.  Jozafata  bpa. m.

Oaza  dziecięca  ma swoje spotkanie w piątek  o  godz.  16.00,  natomiast  oaza  młodzieżowa   w  piątek o godz. 17.00.

Kandydatów  na  ministrantów  zapraszamy na spotkanie w  piątek  na godz.  16.00.  Cieszy nas że są  chętni do pięknej  służby  w  Liturgicznej  Służbie  Ołtarza.

Poświęcenie  książeczek dla  dzieci  „pierwszokomunijnych”  w  przyszłą   niedzielę  -   17.  XI. podczas  Mszy  św.  o  godz.  10.00.

W środę – wspomnienie  świętych  pierwszych  męczenników  Polski:  Benedykta,  Jana,  Mateusza,  Izaaka i  Krystyna.

Przez cały miesiąc listopad o godz. 18.00  modlimy  się za zmarłych. Na tablicach ogłoszeń podajemy kiedy są odczytywane kartki z poszczególnych ulic.

 

Wszystkich  mężczyzn zapraszamy do tworzącej  się  męskiej wspólnoty braterskiej  Rycerze  Kolumba. Organizacja nie jest tylko wspólnotą modlitewną, ale przede wszystkim aktywnie działającą w celach obrony polskości, rodziny i szeroko pojętego życia i godności człowieka. Ma na celu pomoc Kościołowi poprzez różne akcje i dzieła charytatywne. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce jest 130 bractw, a w naszej diecezji  kilkanaście. Jeśli masz odwagę  stanąć w obronie prawa i  godności człowieka zapraszamy ! Spotkanie organizacyjne w niedzielę  17. XI. po Mszy  św. o godz. 10.00. Szczegółowe informacje  udziela  ks. Jacek.

 

Podobnie jak w roku  ubiegłym zapraszamy na wyjazd na  narty  na Ukrainę do miejscowości  Bukovel – Jaremcze  w dniach  19 - 24 lutego 2020 (niedziela do  piątku). Jest  także  możliwość zwiedzenie Lwowa. Zapraszamy młodzież jak i całe rodziny. Pokoje w ośrodku są  1, 2, 4 i 6 osobowe. Całkowity koszt (przejazd, wyżywienie, ubezpieczenie) oprócz karnetów  narciarskich  470.- zł. Wszystkie  dokładne informacje udziela ks. Jacek.  Zapisy do końca  roku.  Spotkanie organizacyjne 1.XII. w  niedzielę po Mszy św. o godz.  10.00.

 

Dziękujemy  za  bezimienne  ofiary 200.- , 100.-  i   50.- zł na  potrzeby  parafii.  Dzisiaj   Dzień  Solidarności  z  Kościołem  prześladowanym i zbiórka  do  puszek  na  organizację  „Kościół  w  potrzebie”.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości