Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start STRONA GŁÓWNA
LoginWitamy!
ogłoszenia 23 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 22 Luty 2020 17:38

1. Rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Taca na działalność Caritas.
3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W czwartek po Mszy wieczornej w kościele konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
5. Pierwszy piątek Wielkiego postu to Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Włączmy tę intencję we wspólną i indywidualną modlitwę.
6. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych o 17.45. W niedzielę o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza Św. bez homilii.
7. W niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
8. W środy wieczorną Mszę Św. poprzedzamy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej. Oprócz podziękowań i próśb na nowennę wrzucanych do skrzynki, w zakrystii można zamawiać intencje do Mszy Św. zbiorowej odprawianej po nowennie.
9. W nawiązaniu do 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II oraz Tygodnia modlitw o Trzeźwość Narodu zachęcamy do włączenia się w łańcuch postu i modlitwy począwszy od środy popielcowej. Na stoliku za ławkami są kartki z datą. W tym dniu proponuje się jeśli to możliwe: udział we Mszy Św., ofiarowanie Komunii Św., indywidualne rozważanie np. Drogi krzyżowej albo post ścisły lub inną formę umartwienia np. od telewizji, internetu czy różnych używek, w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.
10. Na tablicy w przedsionku kościoła wisi zaproszenie na „Wielkopostne ćwiczenia duchowe” dla pracowników Służby Zdrowia w Kałkowie-Godowie.
11. W niedzielę, 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Warszawie, na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chciałyby otrzymać bezpłatną kartę wstępu na to wydarzenie, kartę parkingową dla samochodu osobowego lub zapisać się na wyjazd autokarem z naszej Parafii (koszt 50 zł) zapraszamy do kancelarii najpóźniej do dnia 20 marca.
12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13 oraz za ofiarę na kwiaty 90 zł. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za bezimienne ofiary 200 i 150 zł.
13. W minionym czasie do wieczności odeszli śp. Petronela Bigos, Adela Kość i Jerzy Sowiński, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 
Ogłoszenia 16 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 15 Luty 2020 17:05

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.
2. Dziś po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej.
3. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się 22 lutego o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zgłoszenia do 20 lutego w kancelarii lub przez Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. /podając nr kontaktowy/.
4. W przyszły piątek o godzinie 19.30 w naszym  kościele  będziemy przeżywać  „Wieczór uwielbienia”. Nabożeństwo zostało przygotowane przez  młodzież. Zapraszamy wszystkich na to modlitewne wydarzenie.
5. W sobotę obchodzimy święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
6. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 8.00 do 17.00.

7. 23 lutego rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
8. Zapraszamy na próby do 9 już edycji „Tańca Uwielbienia”, który jak co roku odbywa się po Mszy Rezurekcyjnej na janowskim rynku. Próby w każdą sobotę w hali przy Liceum Ogólnokształcącym o godz. 16.00.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13 oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł. W tym t
ygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii: bezimienne 200 i 100 zł.

 
9 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 08 Luty 2020 19:10
 1. Pamiętajmy, że nikt z nas nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
 2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc chorym kapłanom.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, a w piątek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 4. W poniedziałek o 19.15 w kościele spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów.
 5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. W tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 10.00 połączonej z sakramentem namaszczenia modlimy się w intencji chorych i tych, którzy ich pielęgnują. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest ten sakrament. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 6. W niedzielę, 16 lutego w czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościli harcerzy przeżywających Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W tym dniu po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 8. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek na próby do 9 już edycji „Tańca Uwielbienia”, który jak co roku odbywa się bezpośrednio po Mszy Rezurekcyjnej na janowskim rynku. Próby w każdą sobotę w hali przy Liceum Ogólnokształcącym o godz. 16.00. Więcej informacji na stronie Facebook-owej "Taniec Uwielbienia-Janów Lubelski".
 9. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się 22 lutego (sobota) o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zgłoszenia do 20 lutego w kancelarii lub przez Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. /podając nr kontaktowy/.
 10. Zbiórka kandydatów na ministranta w piątek o godz. 16.00. Ministranci młodsi swoje spotkanie mają w czwartek o godz. 17.00, zaś najstarsi w piątek o godz. 19.10.
 11. Oaza dziecięca i schola spotkanie ma w piątek o godz. 16.00, zaś Oaza młodzieżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie nowe osoby, które chciałyby należeć do tych wspólnot.
 12. Koło wolontariatu przy Zespole Szkół zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Lodówka Społeczna”, która polega na dzieleniu się posiłkiem. Jeśli ktoś ma zbyt dużo jedzenia i nie chce go wyrzucać, można je zostawić w lodówce. Produkty muszą mieć ważną datę przydatności, jeśli zostały zakupione w sklepie. Wyroby własne powinny zawierać informację kiedy zostały przygotowane. Można zostawiać również prowiant suchy. Z lodówki mogą korzystać wszyscy. Jej zawartość zależy od chęci dzielenia się z innymi, więc mogą być dni, w których lodówka będzie pusta. Lodówka Społeczna jest otwarta w godzinach pracy Domu Nauczyciela i Biblioteki, tj. od poniedziałku do piątku od 9.00-17.00, we wtorki do 18.00, natomiast w soboty do 14.00.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii: bezimienne 500, 200 i 150 zł.
 
2 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 01 Luty 2020 21:57

 1. W tym tygodniu patronują nam: w środę – św. Agata, męczennica; w czwartek – św. Paweł Miki i Towarzysze, męczennicy.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, a po Mszy św. spotkanie wspólnoty św. Ojca Pio.
 3. Z okazji wspomnienia św. Agaty w środę po Mszy wieczornej błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 4. Uczniów klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. we wtorek o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, a w piątek od godz. 17.00. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy wszystkie grupy modlitewne oraz przychodzących na Mszę św. wieczorową w niedzielę na wspólne śpiewanie nieszporów. Nieszpory są sprawowane przed Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę o godz. 18.00.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
 8. Dzień skupienia dla małżeństw będzie 9 lutego o godz. 12.00 w Godziszowie.
 9. W poniedziałek (10 lutego) spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Gromadzimy się o 19.15 w kościele.
 10. Przypominamy, że chrzestnym może być ten, kto prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić. Dlatego nie może nim zostać katolik żyjący w związku niesakramentalnym albo taki, który do sakramentów świętych przystępuje tylko sporadycznie. Zaświadczenie dla chrzestnych wydaje parafia zamieszkania, a nie zameldowania, czy Chrztu.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 11. W tym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 13.

 
26.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 25 Styczeń 2020 20:26

1. Po raz pierwszy w całym Kościele powszechnym obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest również w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś przypada także Dzień Islamu.

2. We wtorek patronuje nam św. Tomasz z Akwinu, a w piątek św. Jan Bosko.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia będziemy prosić o powołania do życia zakonnego. Wesprzemy też ofiarami na tacę Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Jest to również Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu (dot. dzieci, które nie przyjęły jeszcze s. bierzmowania), dlatego rodziców, którzy chcą tego dokonać uroczyście zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Zaś po Mszy będzie spotkanie informacyjne.

6. Zbiórka kandydatów na ministranta w piątek o godz. 16.00. Ministranci młodsi swoje spotkanie mają w czwartek o godz. 17.00, zaś najstarsi w piątek o godz. 19.10.

7. Oaza dziecięca i schola swoje spotkanie ma w przyszły piątek o godz. 16.00, zaś Oaza młodzieżowa również w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie nowe osoby, które chciałyby należeć do tych wspólnot.

8. W dniach 29, 30 i 31 stycznia w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim będzie wydawana żywność. Szczegóły na plakacie.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 11 i za ofiarę na kwiaty 220 zł. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy też za ofiary na potrzeby kościoła: bezimienne 100, 200, 300 i 1000 zł.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Helena Pituch i Edward Ruszewski, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 
19.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 17 Styczeń 2020 08:38
  1. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek - św. Agnieszka, męczennica; w piątek - św. Franciszek Salezy, biskup; w sobotę – św. Paweł, nawrócony prześladowca Kościoła.
  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w sobotę, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. W czwartek, 23 stycznia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
  4. Za tydzień opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej po Mszy o godz. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane oraz sprawę powołań zakonnych polecamy Waszym modlitwom.
  6. Za tydzień podczas każdej Mszy Św. śpiewa zespół z Tarnopola.
  7. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Za życzliwość, spotkania i rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Także serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  8. Babciom i Dziadkom oraz Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 9. W tym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii: rodz. Pecko, Kowal i Leokadia Wójcik 100 zł oraz bezimiennie 200, 100 i 50 zł.
  10. Do 25 stycznia sprawy kancelaryjne załatwiamy w godz. od 7.30 do 8.00.
  11. Apel Komendanta Powiatowego Policji w związku z nieprawidłowym, zagrażającym bezpieczeństwu, zwłaszcza pieszych parkowaniem na ul. ks. Skorupki.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Ryszard Wasil. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...
 
12.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 11 Styczeń 2020 20:52

1. W piątek patronuje nam Św. Antoni, opat.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji i udział w Orszaku Trzech Króli.

4. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Jeśli kogoś pominęliśmy prosimy o niezwłoczny kontakt.

Program kolędy jest następujący:

Poniedziałek, 13 stycznia od godz. 15.00 - ul. Jana Pawła II blok 11 dwóch księży; blok 15 dwóch księży; ul. 8 września blok 2 jeden ksiądz; od godz. 18.00 - ul. Beliny-Prażmowskiego.

Wtorek, 14 stycznia od godz. 9.00 - Szklarnia, potem od 10.30 Flisy dwóch księży; od godz. 15.00 - bloki szpitalne: ul. Zamoyskiego 147 i 147a jeden ksiądz; 147b i c drugi ksiądz; 147 d trzeci ksiądz; ul. Jana Pawła II 4, 8, 14, 16 jeden ksiądz.

Środa, 15 stycznia od godz. 9.00 - DPS jeden ksiądz; od godz. 15.00 - ul. 8 Września blok 15 dwóch księży; ul. Wiejska blok 22 dwóch księży.

Czwartek, 16 stycznia od godz. 15.00 - ul. 8 Września blok 3, następnie blok 19 jeden ksiądz; ul. 8 września 6 dwóch księży; ul. Sowiakowskiego blok 14 jeden ksiądz; blok 12, a potem blok 16 jeden ksiądz. Ponieważ blok przy ul. Sowiakowskiego 16 zamieszkały jest tylko częściowo, prosimy rodziny tam mieszkające o zgłoszenie najpóźniej do środy chęci przyjęcia kapłana.

Sobota, 18 stycznia od godz. 9.00 - osiedle  Kwiatowe - jeden ksiądz ulice: Daliowa, Makowa, Bratkowa, Bławatkowa, Rumiankowa i Mieczykowa; drugi ksiądz ulice: Tulipanowa, Sasankowa, Hiacyntowa, Szarotkowa, Krokusowa i Irysowa; trzeci ksiądz ulice: Konwaliowa, Azaliowa i Wrzosowa; czwarty ksiądz ulice: Storczykowa i Jaśminowa; piąty ksiądz ulica Fiołkowa od nr 1; szósty ksiądz ulice: Różana od ks. Skorupki i Liliowa.

5. Jeszcze do 25 stycznia sprawy kancelaryjne załatwiamy rano - od godz. 7.30 do 8.00.

6. Zachęcamy do nabywania prasy religijnej: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 9 i za ofiarę na kwiaty 220 zł. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy również za ofiary na potrzeby parafii: pani Rzeźniczuk 20 zł, rodz. Lasek 40 zł, rodz. Maziarz, Złomański, Czarny, Potocki, Sajdak, Radomski i Łada po 50 zł, rodz. Mazur, Pizoń i 3 razy bezimiennie po 100 zł, bezimiennie 200 oraz 500 zł.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Sabina Wierzbicka, siostra ks. Sobczaka, której pogrzeb będzie w poniedziałek w naszym kościele. Polecając ją miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 
5.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 04 Styczeń 2020 22:30

1. Dziś spotkanie Rodziny Różańcowej bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00.

2. W poniedziałek uroczystość Objawienia Pańskiego. Błogosławieństwo kredy podczas wszystkich Mszy Św. Taca na potrzeby misji. Porządek Mszy Św. niedzielny.

3. W tym dniu o godz. 14.00 zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Rozpoczniemy przy dzwonnicy, potem ze śpiewem przejdziemy ul. Jana Pawła II skręcając na wysokości przedszkola w stronę kościoła, dojdziemy do ul. ks. Skorupki i wrócimy do świątyni, aby uczestniczyć w koncercie kolęd. Na koniec będzie można ogrzać się przy ognisku i gorącej herbacie. Każde dziecko otrzyma specjalną koronę.

4. Spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci 13 stycznia o godz. 19.00 w kościele. Spotkanie członków KCPR w czwartek o godz. 18.00 w Sanktuarium.

5. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.

6. Słowa wdzięczności kierujemy do Parafian, którzy 27 i 28 grudnia br. otworzyli drzwi swoich domów i serc dla kolędników misyjnych oraz swoją ofiarą pomogli dzieciom z Kamerunu. W intencji ofiarodawców i kolędników zostanie odprawiona Msza św. w sanktuarium.

7. Dzieci klas III-ich Publicznej Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami i s. Łucją zapraszają na jasełka pt.: "Jezus przychodzi przez miłość i miłosierdzie", które zostaną przedstawione w Janowskim Ośrodku Kultury 7 stycznia o godz. 16.30.

8. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Prosimy, aby na stole przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Program kolędy jest następujący:

Wtorek, 7 stycznia od godz. 15.00 - ul. Wiejska: blok 36 jeden ksiądz (20), blok 16 dwóch księży (40), blok 18 dwóch księży (40).

Środa, 8 stycznia od godz. 14.00 - ul. Ogrodowa: jeden ksiądz nr 8 (19), potem nr 14 (8), potem nr 20 (4); drugi ksiądz nr 10 (21), potem nr12 (8); trzeci ksiądz ul. Wojska Polskiego blok 2 (40); dwóch księży (60) ul. 8 września blok 13, a od godz. 15.00 - ul. 8 września blok 17 jeden ksiądz (25).

Czwartek, 9 stycznia od godz. 15.00 - ul. Wiejska: blok 24 dwóch księży (46); blok 20 dwóch księży (45); ul. 8 września blok 5 (9), anastępnie blok 11 jeden ksiądz (20); blok 4 (35) jeden ksiądz.

Piątek, 10 stycznia od godz. 15.00 - ul. Wiejska blok 28 pięciu księży (97).

Sobota, 11 stycznia od godz. 9.00 - ul. Jana Pawła II blok 6 jeden ksiądz (40); blok 7 jeden ksiądz (40); blok 13 jeden ksiądz (40); blok 17jeden ksiądz (34).

Poniedziałek, 13 stycznia od godz. 15.00 - ul. Jana Pawła II blok 11 dwóch księży (40); blok 15 dwóch księży (50); ul. 8 września blok 2(33) jeden ksiądz; od godz. 18.00 - ul. Beliny-Prażmowskiego (9).

9. W związku z kolędą do 25 stycznia sprawy kancelaryjne załatwiamy rano - od godz. 7.30 do 8.00.

10. O sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii: rodz. Buczek 100 zł, rodz.Wiśniewskich i rodz. Sowa po 200 zł, rodz. Sudół i rodz. Fijałkowskich po 100 zł oraz bezimiennie 1000, 200 i 50 zł oraz na dekoracje 200 zł.

 
1.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 01 Styczeń 2020 13:03

1. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się - zwłaszcza, że obsada duszpasterska uległa zmianie. Prosimy, aby na stole przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Gdyby w jakimś mieszkaniu nikogo nie było, możliwe jest przełożenie wizyty, prosimy jednak taki fakt zgłosić wcześniej. Mile widziane będzie przyjechanie po duszpasterza pod kościół, w takim wypadku również prosimy o wcześniejszą informację. Zawitamy chętnie tam, gdzie gospodarz wychodząc przed dom czy swoje mieszkanie zaprosi do niego. W razie konieczności zmian, plan w internecie zawsze będzie aktualizowany.

Plan kolędy jest następujący:

2Czwartek, 2 stycznia od godz. 15.00 - ul. Boh. Por. Wzgórza: blok 5 od pierwszej klatki jeden ksiądz; blok 4/6 dwóch księży, jeden od pierwszej, a drugi od piątej klatki; blok 35i jeden ksiądz ul. 8 września blok 7 jeden ksiądz.

3. Piątek, 3 stycznia od godz. 15.00 - ul. Wiejska: domy za DPS-em nr 6, 8 i 10, a potem blok 30 jeden ksiądz; blok 32 jeden ksiądz; blok 34 jeden ksiądz; blok 26 dwóch księży; ul. 8 września blok 9 jeden ksiądz.

4Sobota, 4 stycznia od godz. 9.00 - ul. Wojska Polskiego domy prywatne jeden ksiądz; ul. Boh. Por. Wzgórza domy prywatne za blokiem nr 5, ul. Leśna i Turystyczna /”Obrówka”/ jeden ksiądz; ul. Zamoyskiego /domy prywatne/ zaczynając od strony kościoła w kierunku Urzędu Miasta jeden ksiądz po lewej, drugi po prawej stronie; ul. Ojca Jana jeden ksiądz; ul. Rydza Śmigłego jeden ksiądz.

5Wtorek, 7 stycznia od godz. 15.00 - ul. Wiejska: blok 36 jeden ksiądz; blok 16 dwóch księży; blok 18 dwóch księży.

6. W związku z kolędą do 25 stycznia sprawy kancelaryjne załatwiamy rano - od godz. 7.30 do 8.00.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości