Ogłoszenia – 22 września 2024 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. o. Pio, piątek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana; sobota – wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
  2. W poniedziałek adoracja całodzienna z racji 23 dnia miesiąca, a o godz. 12.00 dodatkowa Msza Św. za wstawiennictwem o. Pio jako dziękczynienie za dar Najświętszego Sakramentu.
  3. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Wieczory Uwielbienia “Jezus w Janowie”. Wraz ze scholą młodzieżową “Unitum” zapraszamy w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 20.00 – pierwszy wieczór już w najbliższy piątek. W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło: “Pielgrzymi nadziei” – rozważać będziemy biblijny opis drogi do Emaus.
  4. Zapraszamy na spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych w piątek: Oazy dziecięcej i scholi „Perełki Świętej Jadwigi” o godz. 17.00, oazy młodzieżowej o godz. 18.00, zaś Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 19.00.
  5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest w naszej diecezji na remont katedry w Sandomierzu.
  6. W czasie Misji parafialnych od 21 do 26 października Msze Św. będą w zmienionych godzinach: o 8.00, 10.00 i 18.00. Osoby, które zamówiły intencje, w celu ustalenia dogodnej godziny, prosimy  o kontakt w zakrystii.
  7. Starosta Janowski oraz proboszcz Parafii w Momotach wraz z mieszkańcami zapraszają na obchody 85. rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Pułkownika Zieleniewskiego, początek w sobotę o godz. 16.00 w Parku Miejskim w Janowie, gdzie odbędzie się koncert “Z piosenką ku wolności”. Wystąpią dzieci i młodzież z powiatu janowskiego oraz Maciej Miecznikowski. W niedzielę w Momotach o godz. 11.15 montaż słowno-muzyczny, a o godz. 12.00 polowa Msza Św.
  8. Dziś zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym w powodzi.
  9. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
  10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 500, 400 i 100 zł oraz 100 $.