Ogłoszenia – 29 września 2024 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Hieronima, kapłana; wtorek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – odpust w Godziszowie; środa – wspomnienie Św. Aniołów Stróżów; piątek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu; sobota – wspomnienie Św. Faustyny, zakonnicy.
  2. W kościołach i rodzinach rozpoczynamy wkrótce nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Św. i nabożeństwie, które odprawiamy o godz. 18.00. Przypominamy, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.30 zapraszamy wraz z Domowym kościołem wszystkie małżeństwa, w piątek adoracja po Mszy Św. o godz. 16.00, a w sobotę po Mszy wieczornej. W sobotę o godz. 19.30 nabożeństwo do Matki Bożej.
  4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania: klasy 6: środa, klasy 7: czwartek, klasy 8: piątek, godz. 18.30-19.30: Msza Święta ze spowiedzią oraz spotkanie formacyjne.
  5. W piątek o godz. 16.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci i rodziców.
  6. Z racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu zapraszamy w piątek o godz. 17.30 na plac kościelny przy figurze Św. Krzysztofa na nabożeństwo z błogosławieństwem zwierząt domowych (psów, kotów itp.).
  7. W sobotę, w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie, Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. Zachęcamy do uczestnictwa. Plakat na tablicy ogłoszeń.
  8. W przyszłą niedzielę po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a po niej spotkanie Rady Parafialnej.
  9. W czasie Misji parafialnych od 21 do 26 października Msze Św. będą w zmienionych godzinach: o 8.00, 10.00 i 18.00. Osoby, które zamówiły intencje, w celu ustalenia dogodnej godziny, prosimy o kontakt w zakrystii.
  10. Na pomoc poszkodowanym przez powódź zebrano do puszki 21511 zł. Bóg zapłać.
  11. Prasa katolicka jest do nabycia w zakrystii.
  12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 100 zł.