Ogłoszenia – 1 września 2024 r.

1. Dziś po wakacyjnej przerwie powracamy do Mszy Św. dla dzieci i rodzin o godz. 10.00 z kazaniem dialogowanym i śpiewem scholi. Dzieci na zakończenie otrzymywać będą karteczki „Ziarno” z tekstem Ewangelii i pytaniami. Od dziś przywracamy również Msze Św. o godz. 16.00.
  2. W poniedziałek zapraszamy społeczność Szkoły Podstawowej na Mszę Św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas nauki w nowym roku szkolnym. O godz. 10.00 Msza Św. dla OReWu. Msza Św. dla szkół średnich o godz. 8.00 w Sanktuarium.
  3. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. O godz. 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem Św. O. Pio składanych do skrzynki przy figurze Świętego, a po Mszy spotkanie.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, w piątek adoracja po dodatkowej Mszy Św. o godz. 16.00, a w sobotę po Mszy Św. wieczornej. W sobotę o godz. 19.30 nabożeństwo do Matki Bożej. Szczególna okazja do spowiedzi w piątek od godz. 15.45.
  5. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na adorację w czwartek o godz. 17.30 i Mszę Św. o 18.30.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  7. W niedzielę w Sanktuarium dzień odpustu i dziękczynienia za plony. Korowód dożynkowy od godz. 10.30. Suma odpustowa o godz. 12.00.
  8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowujmy razem”. Od poniedziałku, 9 września podczas Mszy Św. o godz. 18.30 będziemy modlić się za uczniów i wychowawców o błogosławione owoce nauczania i wychowania.
  9. Spotkanie organizacyjne dla przygotowujących się do bierzmowania (klasy 6, 7 i 8) oraz ich rodziców będzie w piątek, 20 września (18.30 – Msza Święta, a następnie spotkanie).
  10. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku z wyjątkiem świąt i I piątków miesiąca od 17.00 do 17.45.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia w zakrystii oraz korzystania z biblioteki parafialnej czynnej w II i IV niedzielę od 11.00 do 11.45.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Natalia Iwanus. Polecając zmarłych miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…