Ogłoszenia – 8 września 2024 r.

1. Dziś rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania. Od poniedziałku podczas Mszy Św. o godz. 18.30 będziemy modlić się za uczniów i wychowawców o błogosławione owoce nauczania i wychowania. W poniedziałek zapraszamy szczególnie uczniów klas I, II i III, we wtorek klas IV i V, w środę szkół ponadpodstawowych, w czwartek klas VI i VII, w piątek uczniów klas VIII oraz wszystkich zatroskanych o przyszłość młodego pokolenia rodziców i nauczycieli.
  2. We wtorek comiesięczne spotkanie Wspólnoty Rodziców modlących się za dzieci i małżonków „Metanoja”. O godz. 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej Msza Święta.
  3. W dniach 10 – 12 września o godz.18. 00 w Ostrowcu Św. odbędą się rekolekcje organizowane przez Parafię Św. Stanisława i Domowy Kościół dla rodzin i młodzieży z okazji Roku Rodziny, które poprowadzi o. Tomasz Nowak OP – duszpasterz z Lednicy.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  5. W piątek patronuje nam – Św. Jan Chryzostom.
  6. W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla ministrantów i lektorów oraz ich rodziców. Zapraszamy.
  7. W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu ustawimy nowy, dębowy krzyż przy dzwonnicy, w miejsce poprzedniego, którego nie dało się odrestaurować. Dziękuję Rycerzom Kolumba za zaangażowanie w tę inicjatywę.
  8. Duszpasterstwo Niesakramentalnych Związków Małżeńskich zaprasza na spotkania formacyjne po wakacyjnej przerwie. Pierwsze z nich 14 września o godz. 9.30 w Sali Papieskiej w gmachu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.
  9. W sobotę w kościele seminaryjnym pw. Św. Michała Archanioła o godz. 9.00 będzie Msza Św. w intencji kobiet sprawowana przez Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza oraz bp. Wiesława Szlachetkę, odpowiedzialnego za duszpasterstwo kobiet.
  10. Od soboty będziemy modlić się nowenną za wstawiennictwem Św. Ojca Pio.
  11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.00.
  12. Rezerwujących intencje mszalne prosimy o ich potwierdzenie najpóźniej dwa tygodnie przed terminem Mszy Św. Prosimy też o zamawianie intencji nie w niedziele, ale w dni powszednie po Mszy Św.
  13. Na tablicy ogłoszeń jest plakat informujący o spotkaniu dotyczącym programów „Czyste powietrze” oraz „Mój prąd” w JOK-u 11 września o godz. 17.00.
  14. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 200 i 100 zł.