Ogłoszenia – 6 października 2024 r.

1. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie NMP Różańcowej; w środę – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji.
  2. Zachęcamy, aby uczestnicząc w nabożeństwie np. różańcowym pozostać na Mszy Św., bo Eucharystia jest najdoskonalszą formą modlitwy.
  3. W poniedziałek od godz. 17.00 adorację prowadzi grupa o. Pio. O godz. 18.30 Msza Św. w intencjach za wstawiennictwem o. Pio składanych do skrzynki przy figurze Świętego, a po Mszy spotkanie.
  4. W poniedziałek przypada 7. rocznica śmierci ks. biskupa Wacława Świerzawskiego, a we wtorek 3. rocznica śmierci ks. Jana Mazura, których polecamy Waszym modlitwom.
  5. We wtorek comiesięczne spotkanie Wspólnoty Rodziców modlących się za dzieci i małżonków „Metanoja”. O godz. 19.15 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi, a po niej Msza Święta.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  7. W niedzielę z racji imienin polecamy Waszym modlitwom ks. biskupa Edwarda Frankowskiego.
  8. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  9. Już dziś można zabrać ze sobą program Misji Świętych, które będą trwały od 20 do 27 października. W czasie misji Msze Św. w dni powszednie będą w zmienionych godzinach: o 8.00, 10.00 i 18.00. Osoby, które zamówiły intencje, w celu ustalenia dogodnej godziny, prosimy o kontakt w zakrystii. W programie codziennej modlitwy będzie “Apel Jasnogórski”, dlatego zachęcamy do przygotowania dziękczynno-błagalnej “Laurki dla Matki Bożej”, którą można dostarczyć do zakrystii w niedzielę, 20 października po każdej Mszy Św.
  10. Wkrótce pojawią się kartki wypominkowe. Jak przed rokiem nie piszemy nazwy ulicy, bo każda kartka ma określoną datę. Imiona zmarłych prosimy pisać w pierwszym przypadku (np. Katarzyna, Stanisław). Wypominki będzie można składać do puszki przy ołtarzu najpóźniej do dnia przed datą na kartce, jednak nie później niż do 10 listopada.
  11. Za tydzień w całej Polsce liczenie wiernych.
  12. Spotkanie Rady Parafialnej zostaje przełożone na przyszłą niedzielę po sumie.
  13. W najbliższym tygodniu kancelaria czynna tylko we wtorek i czwartek.
  14. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka dla dzieci i dorosłych.
  15. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 200 zł.