Ogłoszenia – 13 października 2024 r.

1. W tym tygodniu wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
  2. Dziś przypada kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  3. We wtorek wspomnienie Św. Teresy z Avila, w środę Św. Jadwigi Śląskiej, a w czwartek Św. Ignacego Antiocheńskiego.
  4. W piątek przypada święto Ś Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia.
  5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy nauczycieli i wychowawców.
  6. We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 17.00 nabożeństwo przy mogile Dziecka Utraconego na cmentarzu (przy wejściu od ul. Kamiennej obok starego krzyża), a potem modlitwa w intencji rodziców i dzieci utraconych podczas różańca i Mszy Św. wieczornej.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek, 18 października o godz. 19.00 w domu parafialnym przy Sanktuarium.
  9. Program Misji Świętych od przyszłej niedzieli do 27 października jest na folderach wyłożonych przy wyjściach z kościoła, a także stronie internetowej. Prosimy o przekazywanie tej informacji. W czasie misji Msze Św. w dni powszednie będą w zmienionych godzinach: o 8.00, 10.00 i 18.00. Osoby, które zamówiły intencje, prosimy o kontakt w zakrystii. W programie codziennej modlitwy będzie “Apel Jasnogórski”, dlatego zachęcamy do przygotowania dziękczynno-błagalnej “Laurki dla Matki Bożej”, którą można dostarczyć do zakrystii w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. Prosimy również o zgłaszanie chorych, których będziemy odwiedzać w domach 25 października. Ofiary zbierane podczas misji przeznaczymy na duszpasterstwo misyjne. Księży misjonarzy polecamy Waszym modlitwom.
  10. Na stoliku na środku kościoła leżą kartki wypominkowe. Wypominki składamy do puszki przy ołtarzu najpóźniej dzień przed datą na kartce, jednak nie później niż do 10 listopada.
  11. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury.
  12. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 200 zł.
  13. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Maria Wojtan. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…